Prezidentė Dalia Grybauskaitė

„Knygų Kalėdos“ kviečia dalintis knygomis ir savanoriauti

2015-11-23

Pirmadienis, lapkričio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau penktą kartą keliauja per Lietuvą, kviesdama skaityti ir dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms.

Pasak Prezidentės, akcija „Knygų Kalėdos“ per penkerius metus tapo knygų bičiulius visoje šalyje suburiančiu judėjimu. Tai rodo, kad knyga išlieka didele vertybe. Ji sujungia žmones, moko suprasti ir atjausti. Knyga padeda mažinti socialinę atskirtį, todėl, pasitikdami Kalėdas, skaitykime, bendraukime ir dalinkimės knygomis su tais, kuriems jų labai trūksta.

Penktoji, jubiliejinė, akcija pristato naują iniciatyvą – „Knygų Kalėdų“ savanoriai. Šalies bibliotekos kviečia visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir su knyga keliauti į vaikų ir senelių globos namus, dienos centrus, šeimynas. Per „Knygų Kalėdas“ bibliotekos kartu su savanoriais surengs šimtus renginių visoje Lietuvoje, kad pasidalintų skaitymo džiaugsmu su kitais.

Šiandien Lietuvos aklųjų bibliotekoje startavo pirmieji knygų skaitymai, kuriuos įkvėpė garsinė knyga „Šokoladas“. Ši biblioteka rūpinasi, kad Brailio raštu išleistos knygos, taip pat garsinės knygos, pasiektų regėjimo negalią turinčius skaitytojus. Biblioteka sutelkė gausų būrį savanorių, įskaitančių garsines knygas. Bibliotekoje surengti skaitymai vėliau keliaus į Vilniaus Antavilių pensionatą, Panevėžio Šventojo Juozapo senelių globos namus, taip pat Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centrą.

Akcijoje „Knygų Kalėdos“ dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų.

Iki sausio 6 dienos bibliotekoms skirtų knygų su 20 proc. nuolaida galima nupirkti knygynuose „Vaga“, „Pegasas“,Knygų namai“ ir „Humanitas“ bei prekybos tinklo „IKI“ ir „RIMI Hypermarket“ parduotuvėse. Taip pat portaluose „Knygos.lt“, „Knyguklubas.lt“, „Knygukatalogas.lt“, „Niekorimto.lt“ ir „Pegasas.lt“.

Per ketverius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 122 tūkst. knygų. Pernai pavyko surinkti 40 tūkst. naujų knygų.

Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“ įgyvendinama kartu su bičiuliais: Bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Mažų ir vidutinių leidėjų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, knygynų tinklais „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“, mažmeninės prekybos tinklais „IKI“ ir „Rimi Lietuva“, leidyklomis „Alma Littera“ ir „Nieko rimto“, Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą“, nacionaliniu transliuotoju LRT, „Penki TV“, naujienų portalu „15 min.lt“ ir radiju „Laisvoji banga“.

Daugiau informacijos, kaip tapti „Knygų Kalėdų“ savanoriu ir kokias knygas dovanoti, rasite www.knygukaledos.lt.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.11.23 16:45

Atgal