Prezidentė Dalia Grybauskaitė

„Knygų Kalėdos“ pradeda kelionę po Lietuvą

2014-11-28

Penktadienis, lapkričio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Baltojoje salėje kartu su vaikais iš visos Lietuvos įžiebė Kalėdų eglę ir pradėjo „Knygų Kalėdų" skaitymus. Prisijungdami prie akcijos, moksleiviai iš lietuvių, rusų ir lenkų mokyklų skaitė mėgstamiausių lietuvių rašytojų kūrinius.

„Knyga moko svarbiausių gyvenimo vertybių. Ji įkvepia saugoti ir branginti Lietuvą. Todėl skaitykime ir dovanokime vieni kitiems naujų ir įdomių knygų!", - sakė Prezidentė.

Jau tradicija tapusio „Knygų Kalėdų" renginio metu, moksleiviai iš Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, Visagino „Draugystės" vidurinės mokyklos ir vaikai iš Širvintų bendruomenės skaitė ištraukas iš M. Martinaičio, V. Kudirkos, K. Donelaičio ir R. Skučaitės knygų.

Renginyje pasirodė garsūs šalies atlikėjai: Mantas Jankavičius, Ieva Narkutė, Saulius Prūsaitis, Markas Palubenka, „Telebimbam", „Dainų dainelės" laureatė Saulė Imbrasaitė ir choras „Ąžuoliukas". Renginį vedė Dominykas Vaitiekūnas.

„Knygų Kalėdų" šventėje dalyvavo ir bibliotekininkai iš visos Lietuvos, kurių entuziazmas ir kūrybiškumas paskatina atsiversti knygą. Iš Prezidentūros „Knygų Kalėdų" renginiai keliaus po visas šalies bibliotekas, kviesdami skaitytojus į susitikimus su lietuvių rašytojais, literatūrines ir muzikines popietes, advento vakarones.

Visą dieną Prezidentūroje vyko ir Sigutės Chlebinskaitės studijos „Tu gali sukurti knygą" surengtos kūrybinės dirbtuvės. Jų metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais ir „Knygų šalies" dailininkėmis Vanda Padimanskaite ir Ieva Babilaite - Ibelgauptiene sukūrė knygą „Tai - kas gražiausia Lietuvoje". Knygos iliustracijos buvo kuriamos pagal unikalią XIX amžiuje pradėtą naudoti technologiją, kuri leido sukurti judančius ir besikeičiančius paveikslėlius.

Nuo jos ir prasidėjo spalvingų, iliustruotų, įdomiai išleistų knygų vaikams leidyba.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos" šiais metais kviečia dovanoti lietuvių autorių knygų šalies bibliotekoms.

Iki sausio 6 d. knygų bibliotekoms bus galima nupirkti knygynuose „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas". Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Manoknyga.lt, Niekorimto.lt ir Patogupirkti.lt. Šiais metais prie akcijos prisijungia ir prekybos tinklas IKI. Akcijos metu bibliotekoms skirtos knygoms bus parduodamos su 20 proc. nuolaida.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.28 18:00

Atgal