Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Korupcinė grandinė šilumos ūkyje neturi būti atkurta

2014-04-25

Penktadienis, balandžio 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios leidžia daugiabučiuose iš naujo įsigalėti grobuoniškas kainas diktuojantiems šilumos monopolininkams.

2011 m. Prezidentės inicijuotos Šilumos ūkio įstatymo pataisos garantavo daugiabučių gyventojams galimybę pasirinkti nepriklausomą, su šilumos ir kuro tiekėjais nesusijusį šilumos punktų prižiūrėtoją, taip apribojant monopolininkų įsigalėjimą ir piktnaudžiavimą. Tačiau Seimas vėl leido į šilumos punktų priežiūros verslą grįžti su šilumininkais susijusioms įmonėms ir jų įdarbintiems asmenims.

„Išskaidę šilumos paslaugų teikimą, suardėme korupcinę grandinę, kuri buvo užvaldžiusi visą šilumos ūkį - nuo kuro ruošimo iki pastatų šildymo sistemų. Sugrąžindamas seną šilumos punktų priežiūros tvarką, Seimas atveria kelią netrukdomam žmonių apgaudinėjimui ir monopolinių grupuočių savivalei. Jeigu šilumos sunaudojimą vėl kontroliuos pelnais suinteresuoti „rubiconiniai icorai", o ne nepriklausomi prižiūrėtojai - sąskaitos už šildymą niekada nesumažės", - pabrėžia Respublikos Prezidentė.

Todėl Prezidentė siūlo ir toliau taikyti griežtus apribojimus ir nepriklausomumo reikalavimus šilumos punktų prižiūrėtojams.

Pasak Prezidentės, šilumos punktų prižiūrėtojais negali būti asmenys, dirbantys šilumos tiekimo įmonėse, išskyrus tuos atvejus, kai daugiabučio bendrija sutinka, kad tai darytų jų name gyvenantis šilumininkas.

Prezidentės teigimu, šilumos punktų priežiūros negalima patikėti ir kuro tiekėjams, nes jie yra tiesiogiai suinteresuoti kuo didesniu kuro sunaudojimu ir pelnu, o ne mažesnėmis žmonių sąskaitomis ir taupiu namų šildymu.

Neskaidrūs didžiųjų miestų centralizuotos šilumos tiekėjų ir kuro gamintojų sandoriai, dirbtinai didinamos šilumos kainos, pasipelnymai žmonių sąskaita nuolat yra ir specialiųjų šalies tarnybų akiratyje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.25 08:58

Atgal