Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Kova su korupcija - svarbiausias Prezidentės prioritetas

2010-04-16

Penktadienis, balandžio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Transparency International valdybos pirmininkę Huguette Labelle, kuri šalies vadovės kvietimu pirmą kartą lankosi Lietuvoje. Huguette Labelle yra žinoma kovos su korupcija patarėja ir ekspertė, turi didelės darbo Kanados vyriausybėje patirties.


Susitikime buvo aptartas korupcijos lygis Lietuvoje ir korupcijos mažinimo būdai, pasikeista nuomonėmis apie Lietuvos situaciją vykdant korupcijos prevenciją, mūsų šalies įdirbį bei veiklą šioje srityje, tarptautinį bendradarbiavimą ir keitimąsi vertinga tarptautine patirtimi su kitomis šalimis.

Prezidentė D. Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad per vienerius metus korupcijos suvokimo indeksas Lietuvoje padidėjo nuo 4,7 iki 4,9 balo. Tai, pasak šalies vadovės, rodo, kad Lietuvoje vis daugiau žmonių suvokia korupcijos daromą žalą, kad žmonių sąmoningumas šiuo klausimu didėja. Valstybė, peržengusi 5 balų ribą, laikoma pajėgia kontroliuoti korupciją. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvai norint peržengti 5 balų ribą dar reikia atlikti nemažai darbų.

Lietuva, deja, vis dar lieka tarp tų valstybių, kurios laikomos nepakankamai kontroliuojančiomis korupciją.

Prezidentė sakė ir toliau reikalausianti iš jos kuruojamų institucijų - VSD, STT ir Generalinės prokuratūros - efektyviau kovoti su korupcija ir sparčiau įgyvendinti reformas.

„Kol egzistuoja korupcija, tol ji lyg vėžys nuodija visą politinę ir visuomeninę sistemą. Ši kova turi tapti mūsų visuomenės ir kiekvieno asmeniškai gyvenimo norma. Todėl kovą su šia negerove laikau visos savo kadencijos prioritetu", - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Susitikime kalbėta apie būtinybę šalyje garantuoti skaidresnį politinių partijų bei politinių kampanijų finansavimą ir užtikrinti su tuo susijusius įstatymus bei sureguliuoti viešuosius pirkimus.

Kovoje su korupcija Prezidentė akcentavo pilietiškumo ugdymo ir nepakantumo korupcijai skatinimo būtinybę. Pasak valstybės vadovės, būtina užtikrinti piliečių, pranešusių apie korupcines veikas, saugumą.

Transparency International vadovė padėkojo Prezidentei D. Grybauskaitei už asmeninį indėlį kovoje su korupcija. Transparency International duomenimis, Lietuvos ekspertai yra įvardiję problemas ir pateikę geriausius siūlymus, kurie yra numatyti Nacionalinėje kovos su korupcija programoje, tačiau dabar reikia priimti sprendimus, ryžtingai veikti ir į šią veiklą kuo plačiau įtraukti visuomenę.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.16 12:07

Atgal