Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Kovai su smurtu artimoje aplinkoje būtinos sutelktos pastangos

2014-11-19

Trečiadienis, lapkričio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su nevyriausybinių organizacijų ir valstybės institucijų atstovais aptarti kovos su smurtu artimoje aplinkoje problemas ir joms spręsti būtinas priemones.

Pasak Prezidentės, Lietuvoje vis dar nėra vieningos smurto artimoje aplinkoje užkardymo praktikos, kuri veiksmingai spręstų šią įsisenėjusią problemą. Tam, kad būtų užtikrinta efektyvi pagalba nukentėjusiems žmonėms, būtina nedelsiant sutelkti teisėsaugos, socialinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų veiksmus.

Nuo 2012 m. Lietuvoje veikia 17 specializuotos pagalbos centrų, kurie teikia visapusišką socialinę ir psichologinę pagalbą smurto aukoms. Prezidentės teigimu, valstybės institucijos privalo skirti pakankamą dėmesį, kad būtų užtikrintas šių centrų veiklos tęstinumas. Nevyriausybinės organizacijos šioje srityje yra sukaupusios didelę darbo patirtį, todėl ją būtina išnaudoti ir ateityje. Prezidentė pabrėžė, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi užtikrinti kovos su smurtu veiklų koordinavimą.

Pasak šalies vadovės, svarbu ir atsakingas teisėsaugos institucijų požiūris. Būtina gebėti identifikuoti atvejus, kai pagalbos kreipiamasi būtent dėl smurto artimoje aplinkoje, o nukentėjusiesiems turi būti suteikta profesionali pagalba.

Susitikimas surengtas artėjant lapkričio 25-ajai - Tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris dienai. Nuo jos prasideda šešiolikos dienų laikotarpis, kuris tęsis iki gruodžio 10-osios - Tarptautinės žmogaus teisių dienos. Šis laikotarpis simboliškai pažymi, jog smurtas artimoje aplinkoje taip pat yra ir žmogaus teisių pažeidimas. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.19 16:00

Atgal