Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Kurti konkurencingą Lietuvą – valstybės ir verslo bendras interesas

2015-05-07

Ketvirtadienis, gegužės 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu aptarė darbo santykių reguliavimo galimybes, ūkio konkurencingumo didinimą, taip pat kalbėjo, kaip sustiprinti mokslo ir inovacijų politiką bei paskatinti verslo ir švietimo bendradarbiavimą.

„Lietuva yra pribrendusi darbo santykių peržiūrai. Darbo kodekso pokyčiai yra svarbūs visos valstybės ūkio vystymuisi ir darbo vietų kūrimui. Todėl tik atsakingo susitarimo tarp darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės pagrindu pasiekti Darbo kodekso pokyčiai gali užtikrinti konkurencingą ir pažangią Lietuvą“, – sako Prezidentė.

Prezidentė pabrėžia, kad darbo santykių reguliavimo klausimas turi būti ne vienos ministerijos, o visos Vyriausybės atsakomybė, į diskusiją įtraukiant ir darbuotojus, ir įvairių sričių darbdavius, taip pat ir smulkiojo verslo atstovus. Prezidentė ypač akcentuoja, kad būtina įsiklausyti į darbuotojų pastabas ir dirbantiems žmonėms užtikrinti socialines garantijas.

Pasak Prezidentės, konkurencingumui didinti ir naujoms darbo vietoms kurti taip pat būtina keisti mokslo ir inovacijų politiką, efektyviai naudoti inovacijoms skirtas valstybės lėšas. Dabar valstybė tik panaudoja Europos Sąjungos pinigus neturėdama aiškios strategijos mokslo ir inovacijų srityje. Lietuvos mokslui ir inovacijoms jau skirta apie 800 mln. eurų ES paramos, iki 2020 metų numatoma skirti dar 600 mln. eurų, todėl šios lėšos turi tapti naujais išradimais, papildomomis darbo vietomis, valstybės pažanga.    

Prezidentė akcentavo ir vangiai sprendžiamas problemas specialistų rengimo srityje – darbuotojų rengimas vis dar prasilenkia su rinkos poreikiais. Net 70 proc. darbdavių trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, kai daugiau negu pusė jaunų žmonių dirba jų išsilavinimo neatitinkantį darbą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.07 10:15

Atgal