Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Laisva prekyba su Japonija naudinga Lietuvai

2013-07-17

Trečiadienis, liepos 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su didžiausios Japonijos verslo organizacijos „Keidanren" Europos komiteto nariais.

  
Susitikime su didžiausios ir įtakingiausios verslo organizacijos Japonijoje, kurią sudaro daugiau nei 1300 bendrovių, atstovais Prezidentė aptarė Lietuvos ir Japonijos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą, investicijų galimybes Lietuvoje ir ES derybas su Japonija dėl laisvosios prekybos sutarties.

  
Šalies vadovė pabrėžė, jog aktyvus ekonominis ir verslo bendradarbiavimas su Japonija yra Lietuvos interesas. Japonija yra viena iš stipriausių ekonomikų pasaulyje. 

  
Prezidentės teigimu, Lietuvos ir Japonijos prekybos potencialas dar nėra išnaudotas, todėl būtina skatinti intensyvius dvišalius verslo ryšius ir stiprinti ekonominį bendradarbiavimą. Pasak valstybės vadovės, Lietuvos ekonomika yra sparčiausiai auganti Europos Sąjungoje. Mūsų šalyje aktyviai vystoma žinių ekonomika, plėtojamos biotechnologijos, moksliniai tyrimai, informacinės, komunikacinės ir medicinos technologijos. Todėl Japonijos verslininkams atsiveria plačios galimybės investuoti Lietuvoje.

  
Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai darbų - ES derybos dėl laisvosios prekybos sutarčių su strateginėmis partnerėmis: Japonija ir JAV.

  
Jau įvyko pirmasis derybų dėl laisvosios prekybos su Japonija etapas. Kitas etapas įvyks šių metų spalį Briuselyje. Šalies vadovės teigimu, laisva ir atvira prekyba su Japonija, kuri po Kinijos yra antra didžiausia ES prekybos partnerė Azijoje, atneš ir didelę naudą Lietuvai, nes sumažins muitų mokesčius bei paskatins verslo ir prekybos ryšius.

  
Lietuvoje veikia 8 Japonijos verslo įmonių atstovybės - „Fujitsu", „Sonny Ericsson", „Hitachi", „Olympus", „Konica Minolta" ir kitos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.17 11:59

Atgal