Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Laivas „Mintis“ atveria Lietuvai jūros tyrimų erdvę

2014-11-25

Antradienis, lapkričio 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Klaipėdos universiteto mokslinių jūros tyrimų laivo „Mintis" vardo suteikimo ceremonijoje.

„Šiandien į gyvenimą išleidžiamas modernus laivas „Mintis" užtikrins laisvę mokslinei veiklai ir padės mums įsitvirtinti Europos jūrinių tyrimų ir inovacijų erdvėje", - sakė Prezidentė.

Laivas „Mintis" - pirmoji ir vienintelė tokia daugiafunkcė laboratorija Baltijos šalyse. Ja galės naudotis ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių mokslininkai. Prezidentės teigimu, Lietuva privalo išnaudoti kaip įmanoma daugiau jūros teikiamų galimybių.

Pasak šalies vadovės, „Mintis" ne tik praplės jūrinių tyrimų ribas, bet ir suteiks mokslininkams galimybę glaudžiau bendradarbiauti su verslu vykdant stambius atsinaujinančiosios energetikos, inžinerinių komunikacijų projektus. Laivas bus naudojamas jūros dugno, vandens užterštumo, palaidoto cheminio ginklo rajonų taršos tyrimams, žvejybos ir saugios laivybos srityse.

Laive, kurio vertė 33,5 mln. litų, įrengtos dvi stacionarios laboratorijos geologiniams, biologiniams ir fizikiniams bei cheminiams tyrimams atlikti. „Minties" įgulą sudarys 6 nariai. Į mokslines ekspedicijas taip pat galės plaukti 12 mokslininkų. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.25 00:00

Atgal