Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva ir Kazachstanas pradeda įgyvendinti šaudyklinio traukinio „Saulė" projektą

2011-10-07

Penktadienis, spalio 7 d. (Astana). Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo ir dvišalių verslo ryšių stiprinimo galimybes aptarė su Kazachstano Ministru Pirmininku Karimu Masimovu.


Kazachstano premjeras informavo, kad vakar, šalių Prezidentams sutarus aukščiausiu lygiu palaikyti šaudyklinio traukinio „Saulė" projektą, Vyriausybė gavo Prezidento pavedimą nedelsiant įgyvendinti šį projektą. Abiejų šalių Susisiekimo ministerijos jau ėmėsi konkrečių veiksmų, kad traukinys pajudėtų kaip galima greičiau.


Prezidentės teigimu, keičiantis pasaulio geopolitinei situacijai Lietuva ir Kazachstanas turi unikalią galimybę tapti globalia jungtimi tarp Europos ir Azijos bei užtikrinti naują ekonominę perspektyvą savo šalies žmonėms.

„Kuo sparčiau pajudės mūsų su Prezidentu Nazarbajevu aukščiausiu lygiu palaikomas projektas, tuo greičiau visi pajusime jo naudą. Lietuva ir Kazachstanas yra Aziją ir Europą jungiančiame kelyje. Turime išnaudoti šią galimybę. Transporto jungtis tarp Klaipėdos ir Almatos, pratęsiant maršrutą iki Kinijos, įveikiama per dešimt dienų, yra unikali galimybė Lietuvai ir Kazachstanui tapti globalia jungtimi tarp Rytų ir Vakarų", - teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Lietuvos vadovė su premjeru taip pat aptarė šalių bendradarbiavimo galimybes švietimo, mokslo, statybų srityje, ekonominę padėtį Europoje, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Lietuva palaikys Kazachstano siekį tapti Pasaulio prekybos organizacijos nare.


Prezidentės vizitas Kazachstane vertinamas kaip naujas impulsas vystyti ekonominius santykius ir verslo ryšius. Lietuva įvardijama kaip pagrindinė šios šalies partnerė Baltijos jūros regione.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.07 09:49

Atgal