Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva ir Prancūzija sutaria: reikia gerinti ES šalių teisinį bendradarbiavimą

2011-09-30

Penktadienis, rugsėjo 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį Prancūzijos Ministrą Pirmininką Francois Fillon. Lietuvos vadovė su Prancūzijos premjeru aptarė ekonominę situaciją Europoje, ES 2014-2020 metų finansinę perspektyvą, vieningos ES energetikos rinkos sukūrimą, branduolinių jėgainių saugos klausimus, taip pat būtinybę peržiūrėti Europos arešto orderio veikimo tvarką.

Primindama apie Sausio 13-osios byloje nusikaltimais žmogiškumui įtariamo M.Golovatovo paleidimo atvejį, kuris išryškino ES šalių teisinio bendradarbiavimo spragas, Prezidentė atkreipė dėmesį į tai, kad Prancūzija, kaip ir Austrija,  taiko Europos arešto orderio išlygą.

„Lietuva siekia dvišaliu ir europiniu lygmeniu užtikrinti, kad niekada nepasikartotų atvejis, kai nusikaltimais žmogiškumui įtariamas asmuo gali laisvai keliauti po Europą", - sakė Prezidentė.

Prancūzijos Premjeras teigė, kad supranta Lietuvos rūpestį ir ieškos sprendimų.

Aptardami Europoje susiklosčiusią ekonominę situaciją Lietuvos vadovė ir Prancūzijos premjeras sutarė, jog tik bendrais ir suderintais veiksmais ES narės pajėgs stabilizuoti situaciją.

Europos augimui ir konkurencingumui užtikrinti, pasak Prezidentės, taip pat ypatingai svarbi bendra europinė energetikos politika. Energetikos projektų įgyvendinimas padėtų sumažinti elektros ir dujų kainas vartotojams ir skatintų ūkio atsigavimą.

Lietuva ir Prancūzija taip pat sutaria, kad branduolinės saugos reikalavimų taikymas atominėms elektrinėms yra vienas didžiausių iššūkių Europos saugumui ir tai yra visos tarptautinės bendruomenės rūpestis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.09.30 18:13

Atgal