Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva ir Rumunija stiprina bendradarbiavimą ES

2013-09-24

Antradienis, rugsėjo 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Rumunijos Ministru Pirmininku Victoru Ponta, su kuriuo aptarė bendradarbiavimo Europos Sąjungoje stiprinimą, energetinio saugumo ir Rytų partnerystės klausimus, dvišalius santykius. Tai pirmasis Rumunijos Premjero vizitas Lietuvoje per diplomatinių santykių istoriją.

Viena pagrindinių pokalbių temų buvo pasirengimas lapkritį įvyksiančiam Vilniaus viršūnių susitikimui, kurio metu tikimasi pasirašyti ES asociacijos sutartį su Ukraina bei parafuoti asociacijos sutartis su Moldova ir Gruzija.

Pasak Lietuvos vadovės, Moldova ir kitos Rytų partnerystės šalys, darydamos savo strateginius apsisprendimus, patiria išorinį spaudimą. Todėl visų ES valstybių narių parama Vilniaus viršūnių susitikimui yra labai svarbi.

Prezidentės teigimu, pradėtas statyti bendras Rumunijos ir Moldovos dujotiekis prisidės prie šios šalies ekonominės integracijos į Europą. Dujotiekis sujungs Moldovą su Rumunija ir Europos energijos tinklais bei sukurs alternatyvą brangioms rusiškoms dujoms. Saugus ir patikimas dujų tiekimas padės šiai Rytų partnerei užsitikrinti energetinį savarankiškumą ir lengviau atremti išorinį spaudimą.

Susitikime taip pat aptarti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai energetikos srityje. Rumunija remia Lietuvos siekius - užbaigti ES vidaus energijos rinką, įgyvendinti trečiąjį ES energetikos paketą ir panaikinti atskirų regionų energetinę izoliaciją. Rumunija taip pat palaiko siūlymus stiprinti ES energetikos išorės politiką. Šalies vadovės teigimu, tik būdamos solidarios ir su užsienio energijos tiekėjais kalbėdamos vieningu balsu, ES šalys galės užsitikrinti energetinį saugumą ir mažesnes energijos išteklių kainas vartotojams.

Lietuvos vadovė taip pat išsakė paramą Rumunijos prisijungimui prie Šengeno erdvės. 

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.09.24 10:29

Atgal