Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva įsitvirtina kaip kosminė valstybė

2014-05-21

Trečiadienis, gegužės 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus universitete, kur palydovo „Lituanica SAT-1" misijos komanda pristatė pirmąją lietuvišką nuotrauką, padarytą iš palydovo kosmose.

„Lietuva žengė pirmus sėkmingus žingsnius kosmose. Pirmoji lietuviška nuotrauka iš palydovo „Lituanica SAT-1" yra įrodymas, jog esame pajėgūs kurti pasaulinio lygio inovacijas. Didžiuokimės, kad esame kosminė valstybė", - sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, Lietuvos mokslas ir verslas užkariauja naujas rinkas ir tyrimų sritis. Sėkmingai įgyvendindama savo palydovų projektą, šalis paskleidė žinią visam pasauliui, jog sugeba savarankiškai kurti, pritaikyti ir tobulinti šiuolaikines technologijas. Naujas galimybes proveržiui kosmoso tyrinėjimų srityje Lietuvai atvers ir bendradarbiavimas su tarptautinėmis agentūromis.

Pasak Prezidentės, technologijos šiandien įtakoja kiekvieno žmogaus kasdienį gyvenimą, todėl universitetų mokslininkų ir studentų bendri tyrinėjimai ir jų praktinio panaudojimo įrodymai yra investicija į ateitį.

Prezidentė palinkėjo mokslininkams sėkmingai įgyvendinti ambicingus planus ir savo išradimais ir toliau garsinti Lietuvą. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.21 14:44

Atgal