Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva padės kurti europietišką Moldovą

2011-10-21

Penktadienis, spalio 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos Ministru Pirmininku Vladu Filatu.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog europinės integracijos srityje Moldova padarė didelę pažangą, tačiau keletą metų šioje šalyje besitęsiantys vidiniai nesutarimai stabdo valstybės žmonėms ir ūkiui svarbių struktūrinių reformų įgyvendinimą.

„Moldova Europos Sąjungoje yra vertinama kaip viena sėkmingiausių Rytų kaimynystės šalių, tačiau nesutarimai šalies viduje trukdo reformų procesui ir kenkia Moldovos įvaizdžiui Europoje. Labai svarbu rasti visiems priimtiną kompromisą ir toliau tęsti pasirinktą europinės krypties kelią", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, reformų tęstinumas visų pirma yra naudingas pačiai Moldovai - tai sustiprins šalies demokratijos standartus, žmogaus ir pilietines teises, paskatins intensyvius ekonominius ryšius su ES ir atvers Europą Moldovos žmonėms.

Prezidentės teigimu, Lietuva aktyviai remia Moldovos pastangas, padėdama reformuoti Moldovos teisinę sistemą, muitinių darbą, diegiant europinius standartus.

Aptariant užsitęsusį Padnestrės konfliktą, Moldovos premjeras pabrėžė, jog šiais metais Lietuvai pirmininkaujant ESBO buvo pasiekta pažanga derybose tarp Kišiniovo ir Tiraspolio. Moldovos Vyriausybės vadovo teigimu, jo šalis yra pasirengusi pasinaudoti Lietuvos siūlymu dar šiais metais Vilniuje atnaujinti oficialias derybas dėl konflikto sureguliavimo.

Lietuvos vadovė paragino Moldovos atstovus toliau įgyvendinti pasitikėjimą stiprinančias priemones tarp Kišiniovo ir Tiraspolio, atkurti tiesioginį telefoninį ryšį, krovinių pervežimus geležinkeliu. 

Susitikime taip pat kalbėta apie dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą. Lietuvos verslininkai domisi atliekų utilizavimo technologijų diegimu, vandenvalos įrenginių gamyba, maisto prekių gamybos ir eksporto galimybėmis Moldovoje.

Vizito Lietuvoje metu Moldovos premjerą lydi jo šalies verslininkų delegacija. Verslo kontaktų stiprinimo, prekybos ir investicijų galimybes abiejų šalių verslininkai aptarė bendrame Lietuvos ir Moldovos ekonomikos forume.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.21 12:21

Atgal