Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva pakviesta pradėti derybas dėl narystės EBPO

2015-04-09

Ketvirtadienis, balandžio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria. EBPO vadovas informavo Prezidentę, jog vieningu EBPO Tarybos, kurią sudaro visų šalių narių atstovai, nutarimu Lietuva kviečiama pradėti derybas dėl narystės šioje organizacijoje.

„Tai – nuoseklių Lietuvos pastangų įvertinimas, kuris atvers daugiau galimybių ginti mūsų valstybės interesus. Narystė EBPO sustiprins Lietuvos patrauklumą užsienio investuotojams, leis glaudžiau bendradarbiauti su pažangiausiomis pasaulio valstybėmis ir prisidės prie mūsų šalies augimo bei ekonominės gerovės skatinimo“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad derybų dėl narystės EBPO pradžia taip pat yra ir įpareigojimas Lietuvai toliau stiprinti ekonomikos konkurencingumą ir diegti inovacijas, didinti jaunimo užimtumą, gerinti valstybės įmonių valdymą bei įgyvendinti kitas reformas, būtinas sėkmingai valstybės raidai.

Pokalbio metu Prezidentė padėkojo EBPO generaliniam sekretoriui už ilgametį bendradarbiavimą su Lietuva ir perdavė padėką EBPO šalims narėms už parodytą pasitikėjimą Lietuvos pasirengimu siekti narystės šioje organizacijoje.

Oficialų prašymą tapti EBPO nare Lietuva įteikė 2002 metais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.09 14:55

Atgal