Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva pasirengusi padėti Ukrainai einant demokratijos keliu

2014-06-07

Šeštadienis, birželio 7 d. (Kijevas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kijeve susitiko su pareigas pradėjusiu eiti Ukrainos Prezidentu Piotru Porošenka. Dvišaliame susitikime aptartos tolimesnės bendradarbiavimo perspektyvos.

„Ukrainos Prezidentas gavo didelį žmonių pasitikėjimą, todėl jam tenka didelė atsakomybė pateisinant gyventojų lūkesčius. Demokratiški ir laisvi Prezidento rinkimai yra reikšmingas, bet tik pirmas Ukrainos žingsnis atkuriant taiką šalyje. Ukrainai reikalingi pokyčiai, kurių įgyvendinimui reikės sutelktų Prezidento ir visų žmonių pastangų", - sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, pagrindiniai Ukrainos laukiantys iššūkiai yra stabilumo šalyje užtikrinimas, Europos Sąjungos Asociacijos susitarimo Laisvosios prekybos dalies pasirašymas ir įgyvendinimas, konstitucinė reforma bei europinių reformų tęstinumas siekiant vizų režimo liberalizavimo. Europos Sąjunga yra pasirengusi Laisvosios prekybos susitarimą pasirašyti birželio pabaigoje Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu.

Prezidentė pažymėjo, kad Lietuva turi didelę reformų įgyvendinimo patirtį, todėl gali padėti Ukrainai daugelyje reformų sričių. Ukrainai svarbu sukurti skaidrią ir centralizuotą europinių reformų koordinavimo instituciją, kuri užtikrintų efektyvų reformų įgyvendinimą.

Prezidentė su Ukrainos vadovu aptarė ir progresą įgyvendinant vizų režimo liberalizavimui reikalingas reformas. Ukraina dar turi sukurti antidiskriminacinius įstatymus, reformuoti Darbo kodeksą, stiprinti ombudsmeno instituciją. Pasak Prezidentės, būtina užtikrinti ne tik įstatymų priėmimą, bet ir efektyvų jų įgyvendinimą.

Susitikimo metu aptarti ir Ukrainos darbai vykdant konstitucinę reformą. Prezidentė pabrėžė, kad būtina užtikrinti aiškų valdžių padalinimo principą ir kompetencijų tarp jų pasidalinimą. 

Apie būtinų reformų įgyvendinimą ir situacijos Ukrainoje stabilizavimą Prezidentė kalbėjo ir su Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininku Aleksandru Turčynovu. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.07 14:37

Atgal