Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva remia sustiprintą kovą su tarptautiniu terorizmu

2014-09-24

Trečiadienis, rugsėjo 24 d. (Niujorkas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, kur pabrėžė, kad šiandien terorizmas vis labiau peržengia valstybių ribas, įgauna naujas formas ir kelia pavojų viso pasaulio saugumui. Todėl sutelktos tarptautinės bendruomenės pastangos yra būtinos, kad ši grėsmė kuo greičiau būtų sustabdyta.

JT Saugumo Tarybos posėdis vyko JAV Prezidento Baracko Obamos iniciatyva. Lietuva dvejų metų kadencijai Saugumo Taryboje išrinkta pernai ir yra viena iš 15 jos narių. Šiame JT Saugumo Tarybos posėdyje buvo priimta rezoliucija, įpareigojanti 193 JT nares sutelkti dar didesnes pastangas kovai su tarptautiniu terorizmu.

„Tarptautinis terorizmas vis labiau plečiasi ir stiprėja. Atviri karai įvairiose pasaulio vietose vis labiau primena skirtingų ideologijų ir netgi civilizacijų kovą. Tokias tendencijas matome ne tik Artimuosiuose Rytuose, kur plinta neapykantos ideologija, bet ir Europoje. Savavališkai keičiamos mūsų žemyno sienos, kariaujamas nepaskelbtas karas, naikinamos demokratinės institucijos. Tarptautinis terorizmas vis sparčiau tampa viso pasaulio problema. Lietuva remia visas pastangas užkirsti kelią terorizmo plitimui", - savo kalboje sakė Lietuvos vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad, norint stabdyti brutalius ISIL („Islamiškos Irako ir Levanto valstybės") terorizmo aktus Artimuosiuose Rytuose, būtina remti Irako institucijų kūrimą, gerinti humanitarinę situaciją šioje šalyje ir padėti to regiono valstybėms pačioms pasipriešinti terorizmo grėsmei.

JT Saugumo Tarybos posėdyje priimta rezoliucija, kuria tarptautinė bendruomenė įsipareigojo stiprinti kovą su besiplečiančiu tarptautiniu terorizmu. Šia rezoliucija ne tik pasmerktas tarptautinis terorizmas, bet ir išplėstos valstybių pareigos kovojant su jo keliama grėsme. Rezoliucijoje apibrėžta tiksli tarptautinių teroristų sąvoka, visos valstybės pakviestos imtis terorizmo prevencijos savo šalių viduje ir priimti atitinkamus įstatymus, kurie ribotų teroristų judėjimą ir jų veiklos finansavimą.

Valstybės sutarė aktyviau dalytis informacija ir kartu tirti kriminalinius teroristų nusikaltimus, taip pat imtis stiprinti bendradarbiavimą tarp šalių ir užkirsti kelią tarptautinių teroristų įdarbinimui, jų ginklavimui, veiklos ir judėjimo finansavimui.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.24 14:58

Atgal