Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva turi efektyviau išnaudoti tranzito galimybes

2014-06-16

Pirmadienis, birželio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi aptarė tranzito plėtrą, sienų pralaidumą ir infrastruktūros stiprinimą pasienyje, investicijas į Klaipėdos uostą ir strateginių projektų įgyvendinimą, saugumo keliuose užtikrinimą ir informacinės visuomenės projektus.

„Lietuva yra tarptautinių transporto koridorių kryžkelėje. Turime stiprinti tranzito paslaugų eksportą ir užtikrinti, kad prekės keliautų be kliūčių. Prastas sienų pralaidumas negali tapti ekonomikos augimą ribojančia kliūtimi, todėl Susisiekimo ministerija privalo sparčiau spręsti infrastruktūros pasienyje problemas ir plėtoti bendradarbiavimą su partneriais Europoje, NVS ir Azijoje", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Lietuva turi integruotis į europinius transporto koridorius, todėl svarbu, kad Vyriausybė plėtodama geležinkelio „Rail Baltica" projektą europiniu lygiu siektų, kad Vilnius būtų visavertė šio projekto dalis, įskaitant finansavimą.

Prezidentės teigimu, Lietuvos pasienio tarnybos turi efektyviau organizuoti darbą, operatyviai tikrinti krovininius automobilius Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kad nesusidarytų eilės ir būtų išvengta nuostolių šalies ekonomikai.

Pasak Prezidentės, efektyvus susisiekimo įmonių valdymas turi svariai prisidėti prie valstybės ir jos žmonių gerovės kūrimo. Tokios įmonės kaip „Lietuvos geležinkeliai" ir „Klaipėdos uostas" turi nešti ekonominę naudą ir užtikrinti realias pajamas į biudžetą.

Prezidentės teigimu, svarbu, kad Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos Klaipėdos uoste būtų užbaigtos sklandžiai. Prezidentė taip pat įpareigojo susisiekimo ministrą užtikrinti, kad investicijos į bendrą Klaipėdos uosto infrastruktūrą ir krantines būtų paskirstomos skaidriai.

Saugumo keliuose užtikrinimas išlieka aktualiausia visuomenei problema. Lietuvos keliuose žuvusių žmonių skaičius, tenkantis vienam milijonui gyventojų, išlieka didelis. 2013 m. tai buvo 88 žmonės. Pagal šį rodiklį Lietuva atsilieka nuo 10 geriausiais rezultatais pasižyminčių Europos Sąjungos šalių, kur milijonui gyventojų tenka ne daugiau kaip 60 žuvusiųjų.

Taip pat Susisiekimo ministerija ir savivaldybės skiria nepakankamą dėmesį, kad būtų atskirti dviračių ir pėsčiųjų srautai nuo automobilių ir užkirstas kelias skaudžioms tragedijoms keliuose.

Aptardama informacinės visuomenės skatinimo projektus, Prezidentė atkreipė dėmesį į Susisiekimo ministerijos parengtą programą „Lietuvos Respublikos skaitmeninė darbotvarkė", kuriai numatyta skirti apie milijardą litų.

  
Pasak Prezidentės, būtina užtikrinti, kad programa būtų įgyvendinama aktyviai bendradarbiaujant su kitomis ministerijomis, siekiant sukurti integruotą, o ne besidubliuojančią įvairių valstybės institucijų informacinę sistemą.

Nuotr.: R. Dačkus

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.16 11:26

Atgal