Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva tvirtai remia Gruziją

2015-05-26

Antradienis, gegužės 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo simbolinių Lietuvos ir Gruzijos vėliavų išskleidimo ceremonijoje, skirtoje Gruzijos Nepriklausomybės dienai paminėti. Sveikindama Vilniuje, Katedros aikštėje susirinkusius ceremonijos dalyvius, šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva tvirtai remia ir palaiko Gruzijos žmones, kuriančius europietišką valstybę.

„Esate mūsų broliai ir seserys Kaukaze. Lietuva supranta ir vertina Gruzijos nepriklausomybės kovą. Puikiai žinome, ką reiškia prarasti savo laisvę, savo teritoriją. Suprantame, ką Gruzijai reiškia siekis tapti europine valstybe, todėl remiame ir palaikome jus“, - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva palaiko Gruzijos siekį tapti ES ir NATO nare. Lietuvos Trispalvė, šiandien apjuosusi Gruzijos vėliavą - tai Lietuvos paramos Gruzijai ir mūsų šalių vienybės simbolis.

Katedros aikštėje išskleistą simbolinę Gruzijos vėliavą ir ją apjuosusią 200 metrų ilgio Trispalvę gamino Lietuvos moksleiviai ir jaunimo organizacijų nariai. Tai – unikali pilietinė akcija, skirta 97-osioms Gruzijos nepriklausomybės metinėms paminėti.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.26 12:43

Atgal