Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuva žengė žingsnį į visavertį energetinį saugumą

2014-10-27

Pirmadienis, spalio 27 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdoje dalyvavo Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo „Independence" pasitikimo ceremonijoje. Šis terminalas yra energetinio ir geopolitinio saugumo garantas, užtikrinsiantis Lietuvos energetinį savarankiškumą ir saugumą.

Tai pirmasis sėkmingai įgyvendintas strateginis projektas Baltijos regione iš Europos Sąjungos energetinio saugumo strategijos.

Sutikimo ceremonijoje taip pat dalyvauja Lietuvos, Latvijos Ministrai Pirmininkai, JAV Senato nariai, Estijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Europos Sąjungos šalių ir institucijų atstovai.

„Lietuva, dvidešimt penktaisiais metais po nepriklausomybės paskelbimo, gali vėl didžiuotis savo ryžtu, drąsa ir politine valia. Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas yra svarbus strateginis projektas ir visos valstybės laimėjimas. Tai ne tik energetinė nepriklausomybė, tai ir politinė laisvė. Daugiau niekas negalės mums diktuoti dujų kainos ar pirkti mūsų politinės valios", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Klaipėdos SGD terminalui teks ypatingas vaidmuo - jis bus viso regiono energetinio saugumo garantas. Esant būtinybei šis terminalas galėtų padengti net 90 proc. trijų Baltijos šalių dujų poreikio.

Lietuva pirmoji iš Baltijos valstybių pastatė SGD terminalą. Šiam projektui įgyvendinti prireikė vos trejų su puse metų. Pasak Prezidentės, SGD terminalas yra puikus įrodymas, kad sugebame siekti ambicingų tikslų, būti atsakingi dėl Lietuvos ateities.

Laivą-SGD saugyklą Lietuvai Pietų Korėjoje pastatė norvegų įmonė „Hoegh LNG", bendradarbiaudama su šios šalies įmone „Hyundai Heavy Industries". Europoje veikia 57 suskystintųjų gamtinių dujų terminalai. Iš kaimyninių valstybių SGD terminalą turi Švedija.

Prezidentė nuosekliai skatino ir palaikė SGD projekto įgyvendinimą. 

Nuotraukos - LR Prezidento kanceliarija/ R. Dačkus  

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.27 14:14

Atgal