Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvių gestų kalba – nepriklausomos valstybės laimėjimas

2015-05-04

Pirmadienis, gegužės 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies kurčiųjų bendruomenę ir prisijungė prie akcijos „Gestų kalbai – 20 metų“.

Šiandien sukanka 20 metų, kai lietuvių gestų kalba buvo pripažinta kurčiųjų gimtąja kalba.

Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, vykusios akcijos metu Prezidentė kartu su moksleiviais gestų kalba pasveikino šalies gyventojus „Sveiki! Mes – Lietuva. Visi lygūs!“, taip atkreipdami dėmesį į kurčiųjų padėtį ir problemas.

„Šalies kurčiųjų bendruomenė – svarbi pilietinė jėga. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, lietuvių gestų kalba buvo kuriama ir plėtojama kaip savarankiška. Praėjus 20 metų, kaip niekada anksčiau matome, kokią galią turi viešoji informacija. Todėl būtina užtikrinti, kad klausos negalią turintys žmonės galėtų aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime, gautų informaciją, galėtų studijuoti ir dirbti“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, kurtiesiems būtina užtikrinti informacijos prieinamumą, sukurti jų poreikius atitinkančią mokymosi aplinką ir sudaryti sąlygas lygiateisiškai dalyvauti socialiniame gyvenime. 

Šalies televizijos kanaluose klausos negalią turintiems žmonėms pritaikytos produkcijos kiekis išlieka vienas mažiausių visoje Europos Sąjungoje. 2013 m. iš bendro transliacijų laiko buvo parodyta 2,3 proc. titruotų laidų, filmų, 2014 m. – 2,7 procento.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena per 40 tūkstančių neprigirdinčių asmenų, klausos negalią turi daugiau nei 8000 žmonių.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.04 12:46

Atgal