Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvoje mažėja jaunimo nedarbas

2014-09-17

Trečiadienis, rugsėjo 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su generaliniu Tarptautinės darbo organizacijos direktoriumi Guy Ryderiu, su kuriuo aptarė jaunimo užimtumo skatinimo ir kovos su nelegaliu darbu priemones.

„Nuosekli politika duoda rezultatų: Lietuvoje jaunimo nedarbo mažėjimas - vienas sparčiausių Europoje. Tačiau būtina ir toliau imtis visų priemonių, ypač švietimo sistemoje, tam, kad jaunuoliai įgytų realių darbo įgūdžių, atitinkančių rinkos poreikius, ir galėtų užtikrinti savo ateitį Lietuvoje", - sakė šalies vadovė.

Liepos mėnesį Prezidentės iniciatyva buvo priimtos Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisos, padedančios jauniems žmonėms lengviau susirasti praktikos vietą, įgyti naudingų įgūdžių ir įsidarbinti. Lietuva taip pat užsitikrino tikslinę ES paramą jaunimo įsidarbinimo, persikvalifikavimo ir mokymosi programoms įgyvendinti. Nuo 2010 m. jaunimo nedarbas sumažėjo beveik per pusę ir šiuo metu yra mažesnis už ES vidurkį. Vis dėlto kone penktadalis jaunuolių Lietuvoje (19,5 proc.) nedirba.

Susitikime Prezidentė taip pat išreiškė paramą ES platformos kūrimui, kuri padės valstybėms narėms bendradarbiauti užkertant kelią nelegalaus darbo plitimui.

Pasak šalies vadovės, nelegalus darbas ne tik stiprina šešėlinę ekonomiką, bet ir pažeidžia darbuotojų teises. Tarptautinės darbo organizacijos sukaupta darbuotojų teisių apsaugos, užimtumo galimybių, socialinės apsaugos plėtojimo patirtis yra svarbi sprendžiant šią problemą visos Europos mastu. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.17 16:55

Atgal