Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos gerovei svarbus verslo indėlis

2014-01-22

Trečiadienis, sausio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu aptarė ekonominę šalies padėtį, Lietuvos pasirengimą euro įvedimui, galimybes padidinti užsienio investicijas, kalbėjo, kaip sudaryti tinkamas sąlygas jaunimui dirbti Lietuvoje.

„Žmonėms reikalingos galimybės dirbti ir užsidirbti Lietuvoje - tam labai svarbios ir verslo pastangos. Verslas gali prisidėti prie valstybės raidos, investuoti į jaunimą ir jį įdarbinti, kurti naujas darbo vietas ir sudaryti sąlygas žmonėms užsidirbti", - sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, šalies pramonė gali svariai prisidėti prie jaunimo profesinio rengimo, žmonių perkvalifikavimo ir įdarbinimo. Šalyje turi būti aktyviau išnaudotos galimybės studijas susieti su praktine patirtimi įmonėse, o reikalingi specialistai turi būti mokomi bendradarbiaujant švietimo įstaigoms ir verslui.

Nuo verslo investicijų tiesiogiai priklauso ne tik aukštas pramonės išsivystymo lygis, bet ir naujos darbo vietos bei didesnės algos. Šiuo metu Lietuvos eksportas beveik 40 proc. viršija ikikrizinį lygį, tačiau investicijų lygis visoje ekonomikoje yra trečdaliu mažesnis nei buvo prieš kelerius metus.

Pasak Prezidentės, nuosekli ir atsakinga valstybės finansų politika yra svarbi tiek verslo, tiek visos šalies stabilumui. Ekonomikos augimas ir subalansuotas valstybės biudžetas leidžia Lietuvai kitąmet įsivesti eurą - tai prisidėtų prie finansinio stabilumo užtikrinimo, užsienio investicijų pritraukimo, tvarių sąlygų verslui užtikrinimo.

Per pustrečio tūkstančio įmonių jungiančiai Lietuvos pramonininkų konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos. Lietuvos pramonės įmonėse dirba daugiau nei 200 tūkst. darbuotojų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.22 10:59

Atgal