Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir ES šalių ekonominis bendradarbiavimas stiprėja

2014-06-16

Pirmadienis, birželio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalyje reziduojančiais ES šalių ambasadoriais. Susitikime buvo aptartos ekonominio ir energetinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės, euro įvedimas Lietuvoje, taip pat dabartinė saugumo situacija Europoje.

  
„Europos Sąjungos šalys - mūsų didžiausias ir patikimiausias prekybos partneris. Šis bendradarbiavimas dar labiau sustiprės, kai ateinančiais metais Lietuva įsives eurą. Euro įvedimas padidins mūsų šalies eksportą, turėsime galimybę pritraukti daugiau investicijų, kartu bus sukurta daugiau darbo vietų Lietuvos žmonėms. Lietuva turi pasinaudoti visomis galimybėmis, kad ekonominę gerovę pajustų kiekvienas", - sakė Prezidentė.

  
2013 m. Lietuvos eksportas į ES šalis sudarė 57,4 proc., importas iš ES šalių - 59,3 procento. Numatoma, kad dėl euro įvedimo Lietuvos eksportas iki 2020 m. laipsniškai didės bent 5 proc., o mūsų šalies BVP didės apie 1,8 procento. Įvedus eurą sumažės palūkanų normos ir valiutos keitimo sąnaudos Lietuvoje, kas sudarys palankesnes sąlygas investuoti mūsų šalyje.

  
Prezidentė pokalbyje su ES šalių ambasadoriais pabrėžė, kad ES ir toliau turi didinti savo konkurencingumą stiprindama vidaus rinką. Pasak Prezidentės, labai svarbu ir toliau intensyviai kurti vidaus energetikos rinką. Būtina nedelsiant imtis priemonių, leidžiančių sumažinti ES priklausomybę nuo vieno energijos tiekėjo. Šalies vadovė pabrėžė, kad pagrindinis naujosios Komisijos uždavinys - toliau tęsti pradėtus darbus: skatinti ekonomikos augimą, didinti ES ekonominį konkurencingumą ir kurti naujas darbo vietas europiečiams.

Taip pat Prezidentė atkreipė dėmesį į glaudesnio ekonominio bendradarbiavimo su JAV būtinumą. Ypač svarbu susitarti su JAV dėl suskystintų gamtinių dujų importo į ES.

  
Susitikime taip pat aptarta Europos saugumo situacija ir ES šalių bendradarbiavimas gynybos srityje. Pasak Prezidentės, reaguojant į naujai iškilusius iššūkius, būtina ir toliau stiprinti ES ekonominį, karinį, energetinį ir informacinį saugumą.

Nuotraukos: R. Dačkus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.16 16:56

Atgal