Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimas stiprėja

2014-07-01

Antradienis, liepos 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Izraelio verslininkų delegacija. Susitikime buvo aptartos Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo bei investavimo mūsų šalyje galimybės.

„Lietuva visada garsėjo darbščiais, sumaniais ir talentingais žmonėmis, Izraelis - lyderyste aukštųjų technologijų ir inovacijų srityse. Todėl išnaudoję abiejų šalių potencialą ir dirbdami kartu mes galime ne tik mokytis vieni iš kitų, bet ir sukurti didesnę gerovę mūsų valstybių žmonėms", - sakė valstybės vadovė.

Pasak Prezidentės, augantis valstybių bendradarbiavimas jau davė apčiuopiamų rezultatų. Izraelio investicijos Lietuvoje 2013 metais buvo beveik du kartus didesnės nei prieš metus, o pernai Vilniuje savo biurą atidariusi Izraelio technologijų startuolių kompanija sukūrė per 100 naujų darbo vietų. Vienas žinomiausių Izraelio investicijų Lietuvoje pavyzdžių - biotechnologinės farmacijos įmonė „Sicor Inc.", pagal pažangiausias mokslo ir gamybos technologijas kurianti ir gaminanti biofarmacinius preparatus.

Susitikime taip aptartas ir energetinis bendradarbiavimas. Šalies vadovės teigimu, neseniai Izraelyje atrasti dujų telkiniai ateityje galėtų tapti viena iš dujų tiekimo alternatyvų rusiškoms dujoms.

Į Lietuvą atvykę Izraelio verslininkai paskelbė apie bendrai mūsų šalies ir Izraelio kuriamą aukštųjų technologijų centrą, kurio tikslai - stiprinti dvišalį bendradarbiavimą aukštųjų ir biotechnologijų srityse.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.01 10:26

Atgal