Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo gaires diktuoja nauji iššūkiai

2011-06-30

Ketvirtadienis, birželio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu į aukšto lygio moterų lyderių konferenciją" Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavyzdžiai" Vilniuje atvyko JAV valstybės sekretorė Hillari Clinton.  Liepos 1 d. 8.00 val. įvyks dvišalis Prezidentės ir JAV valstybės sekretorės susitikimas, 8.40 val. - Prezidentės ir H. Clinton spaudos konferencija (Kolonų salė), kuri bus transliuojama tiesiogiai internetu www.prezidente.lt.

Dvišalio susitikimo darbotvarkėje - energetinė nepriklausomybė ir regioninis saugumas, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo prioritetai, moterų lyderių vaidmens stiprinimas, žmogaus teisių apsauga ir demokratijos plėtra kaimyninėse šalyse.


Prezidentės teigimu, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas jau duoda konkrečių rezultatų užtikrinant regiono saugumą ir įtvirtinant energetinę Lietuvos nepriklausomybę. Tačiau, pasak Prezidentės, nauji iššūkiai - energetinis ir kibernetinis saugumas, atominės energetikos plėtra ir kiti procesai kaimyninėse šalyse - nubrėžia ir naujas bendradarbiavimo su JAV gaires.


Aukščiausi saugumo reikalavimai naujai statomoms atominėms elektrinėms, skalūninių dujų rinkos perspektyvos - bendras Lietuvos ir JAV interesas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.06.30 17:12

Atgal