Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Jugtinės Karalystės pozicijos dėl padėties Ukrainoje sutampa

2014-03-02
Sekmadienis, kovo 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku Davidu Cameronu ir aptarė situaciją Ukrainoje, galimas pasekmes regiono ir visos Europos saugumui bei derino Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijas dėl neatidėliotinų priemonių konflikto sureguliavimui.

Lietuvos vadovė ir Jungtinės Karalystės premjeras griežtai pasmerkė Rusijos agresijos aktus Ukrainoje, pabrėždami, kad tarptautinė bendruomenė turi mobilizuotis ir ieškoti bendrų sprendimų bei išeičių iš šios grėsmingos situacijos.

Prezidentės teigimu, tai kas vyksta prie ES išorinių sienų yra nepateisinama ir gali turėti rimtų pasekmių viso regiono saugumui bei įtakos Europos ateičiai, todėl būtina kaip galima greičiau sustabdyti dirbtinį konflikto eskalavimą ir užkirsti kelią karinės jėgos panaudojimui.

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijos sutampa dėl planuojamų priemonių ES ir NATO lygmenyje. Pasak Prezidentės, šioje sudėtingoje situacijoje transatlantinė bendrija turi derinti pozicijas ir veikti kartu. ES ir NATO turi pasiųsti aiškų signalą, kad visi, taip pat ir Rusija, privalo gerbti tarptautinius įsipareigojimus ir jų laikytis.

Rytoj dėl situacijos Ukrainoje Prezidentė kviečia pasitarimą nacionalinio ir regioninio saugumo klausimais. Pasitarime dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo vicepirmininkas ir Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.02 22:16

Atgal