Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Kazachstano verslo ryšiams plėtoti – oficiali Verslo taryba

2011-10-07

Penktadienis, spalio 7 d. (Astana). Oficialaus vizito į Kazachstaną išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Lietuvos ir Kazachstano verslo forumą. Jame buvo įsteigta Verslo taryba, kuri rūpinsis verslo ryšiais ir konkrečių projektų įgyvendinimu. Forume dalyvauja dvi Lietuvos verslo asociacijos ir 40 verslininkų.

„Pirmą kartą po 20 metų turėsime bendrą Verslo tarybą, kuri rūpinsis abiem šalims naudingais verslo projektais. Būtent verslo ryšiai yra geriausias pagrindas plėtoti dvišalius santykius tarp valstybių", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Prezidentės teigimu, prioritetiniu Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo projektu tampa traukinys „Saulė", kuris ypač svarbus ir šalies verslui, ir visai valstybei. Verslo forume susisiekimo ministrai pasirašė tarpžinybinį susitarimą dėl geležinkelių bendradarbiavimo, kuris prisidės ir prie sklandesnio traukinio „Saulė" projekto įgyvendinimo. Šalių prezidentai įvardijo jį kaip strateginį ir palaiko aukščiausiu lygiu, o Transporto ministerijos jau ėmėsi konkrečių žingsnių, kad traukinys pajudėtų dar šiemet.
Pasak šalies vadovės, naujoji transporto jungtis tarp Klaipėdos ir Almatos, pratęsiant ją iki Kinijos sienos, įveikiama per dešimt dienų, yra spartaus produkcijos eksporto garantas ir dešimtmečiams į priekį užtikrinta ekonominė nauda šalies žmonėms.

Lietuvos vadovė pažymėjo, jog šis strateginis projektas taps impulsu ir kitiems, mažesniems verslo projektams.
 
Lietuvos verslininkams sparčiai besivystančiame Kazachstane atsiveria naujų verslo galimybių ne tik transporto ir logistikos srityse. Kazachstane jau dirba daugiau nei 20 Lietuvos verslo įmonių paslaugų, maisto pramonės, metalo dirbinių eksporto, sveikatos apsaugos srityse. Lietuvos patirtis svarbi medicinos ir statybų sektoriuose. Abi valstybės jau dabar sėkmingai bendradarbiauja kardiologijos srityje. Lietuvos universitetuose rengiami šimtai Kazachstano medikų. Mūsų architektai laimėjo Astanos nacionalinio ir rusų dramos teatrų projektus.

Lietuvių verslininkai pasirengę investuoti į saulės baterijų, optinių laikmenų, maisto perdirbimo gamyklas, padėti modernizuoti telekomunikacijų rinką.
Prezidentės teigimu, Lietuvai labai svarbus ekonominis bendradarbiavimas ir verslo ryšiai su Kazachstanu, nes tai atveria dideles rinkas. 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.07 10:41

Atgal