Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas užtikrins Baltijos regiono plėtrą

2014-02-14

Penktadienis, vasario 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naująja Latvijos Ministre Pirmininke Laimdota Straujuma. Tai pirmasis sausį sudarytos Latvijos vyriausybės vadovės vizitas Lietuvoje.

Susitikime kalbėta apie dvišalius santykius ir ekonominį bendradarbiavimą, strateginius energetikos projektus, geležinkelio „Rail Baltica" projektą, Latvijos euro įvedimo patirtį bei Lietuvos perspektyvas kitąmet jungtis prie euro zonos.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvą ir Latviją sieja sėkmingas bendradarbiavimas, kuris duoda labai gerų rezultatų. Šiuo metu įgyvendinami strateginiai energetikos projektai padės pasiekti vieną iš svarbiausių regiono tikslų - užtikrinti saugų energijos tiekimą Baltijos valstybėms ir mažesnes dujų bei elektros energijos kainas vartotojams.

Šalies vadovės teigimu, realią naudą ir geresnes elektros energijos kainas turėsime, tik sukūrę efektyviai veikiančią konkurencingą rinką. Todėl reikia ne tik sėkmingai užbaigti jungtis su Švedija, Lenkija ar Suomija, bet ir gerinti vidinių jungčių tarp Baltijos valstybių pralaidumą.

Jungtis su Švedija ir Lenkija planuojama užbaigti kitąmet. Dar 15 Baltijos šalių energetikos projektų, tarp jų 6 - iš Lietuvos, yra įtraukti į strateginių bendraeuropinių projektų sąrašą bei gali gauti ES finansavimą.

Latvijos premjerė pasveikino Prezidentę su labai sėkmingu Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai praėjusį pusmetį.

Taip pat aptartas dvišalis ekonominis bendradarbiavimas. Latvija yra ketvirta didžiausia mūsų prekybos partnerė ir užimą antrą vietą pagal lietuviškų prekių eksportą.

Kalbėta ir apie aktualius Europos Sąjungos klausimus, Rytų partnerystę, dvišalius kultūrinus ryšius. Šiemet Rygai suteiktas garbingas Europos kultūros sostinės titulas.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.14 09:45

Atgal