Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai aptars bendradarbiavimo stiprinimą

2018-02-13

Antradienis, vasario 13 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu į Lietuvą dvišalio vizito atvyksta Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda. Lenkijos vadovas vasario 16 d. kartu su kitų šalių bei Europos Sąjungos lyderiais dalyvaus Nepriklausomos valstybės atkūrimo 100-mečio iškilmėse ir vasario 17 d. 11 val. susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai aptars dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą saugumo, ekonomikos, energetikos ir transporto srityse.

Pasak Prezidentės, Lietuvos ir Lenkijos gynyba yra glaudžiai susijusi. Todėl susitikime daug dėmesio bus skirta „Suvalkų koridoriaus“ apsaugojimo, regioninės oro gynybos ir karinio mobilumo klausimams, bendradarbiavimui atremiant kibernetines grėsmes. Bus kalbama, kokių papildomų kolektyvinės gynybos priemonių būtina siekti NATO viršūnių susitikime liepą.

Valstybių vadovai taip pat aptars elektros tinklų sinchronizaciją ir dujotiekio „GIPL“ projekto įgyvendinimą. Šie strateginiai energetikos projektai, kurie praktiškai užbaigs Baltijos šalių elektros ir dujų rinkų integraciją į bendrą ES energetikos rinką, yra gyvybiškai svarbūs viso regiono energetiniam saugumui.

Lietuvos ir Lenkijos interesai sutampa dėl Rusijos vykdomų geopolitinių projektų, kurie kelia grėsmę visos ES energetiniam saugumui. Lenkija, kaip ir Lietuva, laikosi principingos pozicijos, kad Baltarusijoje statoma nesaugi Astravo AE kelia grėsmę visos Europos žmonėms, ir yra apsisprendusi nepirkti joje pagamintos elektros.

Abi valstybės taip pat pasisako prieš planus tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį, kuris neturi realaus ekonominio pagrindo, šiurkščiai pažeistų ES energetikos sąjungos ir sąžiningos konkurencijos principus bei padidintų Europos priklausomybę nuo „Gazpromo“ dujų.

Susitikime bus aptartas ir dvišalis bendradarbiavimas ekonomikos srityje. Jau dabar Lietuvą su Lenkija sieja intensyvūs verslo ryšiai. Ši šalis yra trečia pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė ir 6-a didžiausia investuotoja.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.02.13 09:06

Atgal