Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Švedijos ryšiai stiprėja

2015-01-23

Penktadienis, sausio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallström, su kuria aptarė dvišalius santykius, saugumo padėtį Baltijos jūros regione ir šalių energetinį bendradarbiavimą.

„Lietuvą ir Švediją sieja tvirti ryšiai. Ši šalis yra didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje ir patikima partnerė Europos Sąjungoje. Šių metų pabaigoje pradėsianti veikti „NordBalt" elektros jungtis taps dar vienu mūsų šalis siejančiu saitu, kuris padės Lietuvai užsitikrinti saugų ir konkurencingą energijos tiekimą", - sakė Prezidentė.

Lietuvos elektros tinklus su Skandinavijos šalimis sujungsiantis „NordBalt" projektas yra įtrauktas į Europos energetinio saugumo strategiją dėl savo svarbos visos ES mastu. Jis prisidės prie energetinių salų panaikinimo Bendrijoje ir sudarys geresnes sąlygas kuriamos ES vidaus energetikos rinkos veikimui.

Susitikime aptarta saugumo padėtis regione. Nors Švedija nėra NATO narė, ji aktyviai prisideda prie Baltijos jūros regiono saugumo stiprinimo. Šalies vadovė pabrėžė, jog abi valstybės vienodai supranta kylančius saugumo iššūkius, todėl tolesnis glaudus bendradarbiavimas yra svarbus siekiant atremti mūsų regionui kylančias grėsmes ir užtikrinti vieningą ES atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje.

Susitikime taip pat kalbėta apie dvišalius ekonominius ryšius. Švedija - didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje, sukūrusi daugiau nei 11 tūkstančių darbo vietų. Prezidentės teigimu, Švedija yra svarbi partnerė, investuojanti į aukštą pridėtinę vertę kuriančius informacinių technologijų, komunikacijos, finansų ir sektorius Lietuvoje ir prisidedanti prie mūsų šalies ekonomikos augimo ir konkurencingumo stiprinimo.

Lietuvai taip pat svarbi Švedijos parama siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.28 14:08

Atgal