Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Turkijos ryšiai stiprėja

2015-04-03

Penktadienis, balandžio 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlütu Çavuşoğlu, su kuriuo aptarė dvišalius santykius, ekonominius valstybių ryšius, bendradarbiavimą NATO ir saugumo regione klausimus.

„Turkija yra svarbi Lietuvos partnerė ir NATO sąjungininkė. Nuolatos stiprėja mūsų politiniai ir ekonominiai ryšiai. Lietuvos verslininkai Turkijoje atranda naujų eksporto rinkų. Mūsų šalių mokslininkai aktyviai bendradarbiauja mokslo, inovacijų, nanotechnologijų ir biotechnologijų srityse“, – sakė Prezidentė.

Per 2014 metus išaugo dvišalė prekyba. Lietuvos eksportas į Turkiją vien tik per praėjusius metus padidėjo net 33 proc., o turkiškų prekių importas – 17 proc. Abiejų valstybių mokslininkai vykdo daugiau nei 70 bendrų projektų pagal ES inovacijų programas „Eurostars“ ir „Horizon 2020“.

Turkija yra prisijungusi ir prie konteinerinio traukinio „Vikingas“, kursuojančio tarp Baltijos ir Juodosios jūrų, projekto. Šių metų sausį pirmasis bandomasis krovinys iš Turkijos sėkmingai pasiekė Lietuvą.

Prezidentė su Turkijos užsienio reikalų ministru taip pat aptarė regiono saugumo klausimus ir situaciją Ukrainoje. Abi valstybės smerkia Krymo okupaciją ir reiškia susirūpinimą blogėjančia Krymo totorių padėtimi, jų teisių suvaržymu.

Šalies vadovės teigimu, Rusija toliau destabilizuoja padėtį Ukrainoje, demonstruoja karinę jėgą savo kaimynams ir NATO šalims, todėl vienas svarbiausių Aljanso uždavinių – greitas Velse priimtų sprendimų, kurie sustiprins regiono saugumą, įgyvendinimas.

Susitikime taip pat aptartos derybos dėl Turkijos narystės Europos Sąjungoje. Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva tvirtai remia Turkijos narystės ES siekį ir pasirengusi padėti pasidalindama savo eurointegracijos patirtimi.

Valstybės vadovė padėkojo už Turkijos paramą Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.03 14:47

Atgal