Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos ir Vokietijos ekonominiai ryšiai įgauna pagreitį

2014-06-05

Ketvirtadienis, birželio 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Vokietijos ūkio apdovanojimų laureatus. Šių metų nugalėtoja tapo Lietuvos ir Vokietijos įmonė „NFQ", teikianti elektroninio verslo, programavimo ir interneto rinkodaros paslaugas.

Jau devintą kartą surengtuose Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų apdovanojimuose šiais metais pagerbtos smulkiosios ir vidutinės Lietuvos įmonės, savo veikloje sėkmingai taikančios inovacijas.

„Lietuvos ir Vokietijos ekonominiai ryšiai įgauna pagreitį. Pernai daugiausia lietuviškų prekių eksportavome į Vokietiją. Lietuvoje daugėja įmonių, atitinkančių aukščiausius vokiškus standartus. Tai rodo, kad mūsų šalis užtikrintai stiprina savo pozicijas kaip kokybiškos produkcijos gamintoja ir pažangių technologijų kūrėja", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, per pastaruosius kelerius metus Lietuva išdrįso užsibrėžti ambicingus tikslus, išlaikė finansinę drausmę ir sugebėjo atsitiesti po ekonominio sunkmečio. Šalies BVP augimo tempas - vienas sparčiausių Europos Sąjungoje, netrukus tapsime euro zonos nariais.

Vis daugiau eksporto Lietuva nukreipia iš Rytų į Vakarus. Šalis sėkmingai integruojasi į Europos energetinius tinklus, taip užsitikrindama saugumą ir konkurencingumą. Didelis Lietuvos pranašumas ir darbštūs bei atsakingi darbuotojai.

Pasak Prezidentės, teigiamas tendencijas patvirtina ir šiais metais atlikta Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų narių apklausa. Jos duomenimis, 2014 m. pavasarį beveik 60 % Vokietijos įmonių buvo patenkintos esama ekonomine padėtimi ir Lietuvą vertino pozityviausiai iš trijų Baltijos šalių. Optimistines nuotaikas nulėmė stabili ekonominė plėtra ir ateinančių dvejų metų prognozės, numatančios mažiausiai 3 proc. augimą.

Prezidentės teigimu, Lietuvos prioritetas yra pritraukti daugiau investicijų ir kurti gerai mokamas darbo vietas, todėl būtina modernizuoti darbo kodeksą, skatinti verslo socialinę atsakomybę ir didinti bendradarbiavimą tarp verslo ir švietimo sistemos. Iš Vokietijos Lietuva gali pasimokyti našumo ir atsakingos darbdavystės, kai įmonė pati apmoko ir užsiaugina kvalifikuotus specialistus, įdarbina jaunimą.

Vokietijos tiesioginės investicijos Lietuvoje siekia 4,3 milijardo litų. Tai trečia didžiausia investuotoja mūsų šalyje. Vokietija pirmauja pagal lietuviškų prekių eksportą ir užima penktą vietą pagal bendrą eksporto iš Lietuvos apimtį. Lietuvoje šiuo metu veikia apie 540 vokiškų įmonių, ir vertinama, kad iš viso yra daugiau nei 1200 bendrovių, turinčių vokiško kapitalo dalį.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.05 16:00

Atgal