Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos kultūra plačiai pristatyta visai Europai

2013-12-18

Trečiadienis, gruodžio 18 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselio menų centre „Flagey" dalyvavo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūrinės programos uždarymo renginyje - kompozitorės Justės Janulytės muzikos ir vaizdo spektaklyje „Smėlio laikrodžiai". Per šį pusmetį Lietuvos kultūra ir menas ryškiai spindėjo Europoje ir už jos ribų - surengti beveik 500 kultūrinių renginių, 4 lietuviškos parodos apkeliavo 15 šalių.

  
„Šis pusmetis parodė ne tik Lietuvos sugebėjimą prisiimti atsakomybę už svarbius sprendimus, bet ir visai Europai atskleidė tai, ką mūsų kultūra turi geriausio. Lietuviai supažindino europiečius su savo talentais didžiausiose žemyno scenose, parodų salėse, kino teatruose. Parodėme, kad mokame kurti ir tai darome išradingai", - sakė Prezidentė.

  
Pirmininkavimo laikotarpiu oficialioje kultūros programoje Belgijoje įvyko apie pusšimtis klasikinės ir šiuolaikinės muzikos, vaizduojamųjų menų, kino, teatro, literatūros, poezijos ir tarpdisciplininių menų renginių, kurių partneriais buvo prestižinės kultūros ir meno įstaigos BOZAR, „Flagey", CINEMATEK, Gento vizualiųjų menų muziejus, Klaros ir Flandrijos muzikos festivaliai bei ES institucijos.

Lietuvos pirmininkavimo kultūrinė programa Belgijoje pristatyta įspūdingu pasaulinio garso operos solistės Violetos Urmanavičiūtės-Urmanos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojamas Modesto Pitrėno, koncertu Briuselio menu centre BOZAR.

Lietuvos kultūra pristatyta ir Berlyno rotušėje, Oranžerijos parke Strasbūre, Belemo bokšte Lisabonoje, Nacionalinio teatro „Nova scena" erdvėje Prahoje, Prahos pilyje. Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėliais buvo papuoštas žymusis Briuselio berniukas, Londono dizaino festivalyje buvo eksponuota Lietuvos dizaino paroda, lietuviškų filmų vakarai organizuoti Isproje, Rezeknėje, Sofijoje, Ventspilyje, surengta Litvakų konferencija.

„Smėlio laikrodžiai" - jaunosios kartos kompozitorės Justės Janulytės ir italų menininko Lucos Scarzellos kūrinys keturioms violončelėms, gyvajai elektronikai, šviesų ir tiulio instaliacijai. Spektaklio vaizdai projektuojami ant keturių milžiniškų cilindrų - smėlio laikrodžiais pavirstančių tiulio instaliacijų. Kūrinys tyrinėja garsines, vaizdines ir simbolines smėlio laikrodžių prasmes. Tai pirmasis didelės apimties lietuvių muzikinis projektas, įtrauktas į svarbiausių Europos šiuolaikinės muzikos festivalių tinklą „Reseau Varese".

Nuotraukos: R. Dačkus. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.12.18 18:44

Atgal