Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendradarbiavimas stiprina regiono saugumą

2015-05-29

Penktadienis, gegužės 29 d. (Vilnius). Vilniuje vykstant šeštajai Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų asamblėjai, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šių trijų šalių parlamentų vadovais – Lenkijos Senato pirmininku Bogdanu Borusevičiumi, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Volodymyru Groysmanu ir Lietuvos Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Susitikime aptarta regiono saugumo situacija, padėtis Ukrainoje ir Lietuvos, Lenkijos bei Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo stiprinimas.

Šalies vadovė parėžė, jog Lietuva su Lenkija yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjos, visada pasirengusios padėti šiai valstybei žengiant europinės integracijos keliu.

„Visi šiandien esame vienijami bendro tikslo – siekiame užtikrinti saugų gyvenimą ir gerovę savo šalių žmonėms. Vienodai suprantame geopolitinę situaciją ir regionui iškilusias grėsmes. Kuo glaudžiau mūsų valstybės tarpusavy bendradarbiaus visais lygiais, tuo saugesnis ir stabilesnis bus mūsų regionas“, - sakė Prezidentė.

Lietuvos vadovė su trijų valstybių parlamentų pirmininkais aptarė praėjusią savaitę Rygoje įvykusio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo rezultatus ir situaciją Ukrainoje. Prezidentė pabrėžė, kad ES ir toliau rems Ukrainą ir Rytų partneres, siekiančias įgyvendinti demokratines reformas ir judėti europiniu keliu. Ukrainai svarbu tęsti reformų įgyvendinimą bei įvykdyti visas Europos Komisijos rekomendacijas dėl bevizio režimo su ES.

Pasak Prezidentės, Lietuva, Lenkija ir Ukraina turi nemažai sėkmingo trišalio bendradarbiavimo pavyzdžių. Neseniai įsteigta bendra karinė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada „LitPolUkrBrig“. Ši brigada sustiprins visų trijų šalių strateginę partnerystę ir karinį bendradarbiavimą. Efektyviai bendradarbiauja ir visų trijų šalių Konstituciniai Teismai.

Susitikime aptartos ir kitos galimybės bei priemonės stiprinti trišalį bendradarbiavimą ir gerinti padėtį regione. Svarbu sutelkti pastangas kovojant su propaganda, aktyviai bendradarbiauti tarptautinėse institucijose ir su kitų šalių parlamentais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.29 11:08

Atgal