Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos mokiniams – 48 geltonieji autobusiukai

2015-08-28

Penktadienis, rugpjūčio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo geltonųjų autobusiukų perdavimo mokykloms šventėje.

„Geltonieji autobusiukai padeda pasirūpinti, kad visi vaikai saugiai pasiektų mokyklą. Šiais metais nauji autobusiukai riedės per visą Lietuvą, nuo Mažeikių iki Šalčininkų. Gyvenimas atokiuose Lietuvos kampeliuose neturi pavirsti socialine ar kultūrine atskirtimi, todėl svarbu, kad mokykliniais autobusiukais mokiniai būtų vežami ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas“, – sakė Prezidentė.

Į Daukanto aikštėje surengtą šventę atvyko moksleiviai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Iš viso šalies mokykloms buvo padovanoti 48 geltonieji autobusiukai.

Prezidentė pasveikino Mažeikių savivaldybės atstovus, kuriems šiais metais atiteko simbolinis 700-asis autobusiukas. Taip pat įteikė autobusiukų dokumentus kitų savivaldybių atstovams.

Šiemet geltonieji autobusiukai iškeliaus į 39 šalies savivaldybes. Vienas autobusiukas skirtas Punsko Dariaus ir Girėno lietuviškai pagrindinei mokyklai. Negalią turintiems žmonėms pritaikyti autobusiukai pasieks ir Vėliučionių vaikų socializacijos centrą bei Vilniaus „Vilties“ specialiąją mokyklą-daugiafunkcį centrą.

Nuo naujų mokslo metų Lietuvoje iš viso važinės 739 geltonieji mokykliniai autobusiukai, kuriais kasdien mokyklas pasieks per 20 tūkstančių šalies moksleivių.

Artėjančios Rugsėjo 1-osios proga Prezidentė palinkėjo moksleiviams ir mokytojams saugios ir įdomios kelionės, ne tik įveikiant geografinius atstumus, bet ir atveriant naujus kelius į žinių pasaulį.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.08.28 12:38

Atgal