Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos patirtis padės kurti demokratiškesnį pasaulį

2011-06-30

Ketvirtadienis, birželio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Suomijos Prezidentės Tarjos Halonen iniciatyva surengtoje konferencijoje „Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavyzdžiai" Vilniuje 130 garsiausių ir aktyviausių moterų iš daugiau nei 40 pasaulio šalių dalijasi patirtimi ir idėjomis kaip užtikrinti visavertį ir saugų moterų gyvenimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog Vilnius šiandien yra pasaulinis centras, kuriame iškeltos idėjos ir iniciatyvos, gerosios praktikos pavyzdžiai, patirtis, stiprių moterų sėkmės istorijos nustatys aiškias gaires, kaip efektyviai kovoti su problemomis, stiprinti moters vaidmenį kuriant demokratiją, ir įkvėps pasaulio moteris siekti išsilavinimo, aktyviai dalyvauti politikoje, versle ir visuomeniniame gyvenime.

„Mes nekalbame apie vyrų ir moterų teises. Mes kalbame apie moterų indėlį ir galimybes aktyviai prisidėti prie sėkmingos savo valstybės raidos ir žmonių gerovės. Pasaulyje  šiuo metu yra 12 prezidenčių ir 12 premjerių, tai rodo, kad moterys vis dažniau prisiima atsakomybę net sunkiausių ekonominių ir politinių išbandymų metu", - bendroje spaudos konferencijoje su Suomijos Prezidente Tarja Halonen sakė Lietuvos vadovė.

Prezidentės teigimu, moterų teisių apsauga vienodai aktuali ir besivystančiose šalyse, ir net tose Vakarų demokratinėse valstybėse, kuriose veikia pažangūs įstatymai. Lietuvoje ir pasaulyje vis dar didelis atotrūkis tarp tolygaus vyrų ir moterų dalyvavimo sprendimų priėmimo procese, atstovavimo politikoje, egzistuoja atlyginimų diskriminacija, smurto šeimoje, moterų sveikatos problemos.

Pasak šalies vadovės, nors pagal moterų teisių padėti Lietuva pasaulyje yra vertinama kaip viena iš pažangiausių, o jos moterys yra labiausiai išsilavinusios ES. Tačiau tik nedaugelis moteris užima įtakingus postus versle. Vyrai gauna apie 20 procentų didesnį atlyginimą nei moterys. Tyrimais nustatyta, jog panaikinus atlyginimų diskriminaciją, bendrasis vidaus produktas Lietuvoje išaugtų net 30 procentų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.06.30 16:50

Atgal