Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos pirmininkavimą garsino kultūros žmonės

2014-01-21

Antradienis, sausio 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos nacionaliniame muziejuje Atminimo ženklais apdovanojo kultūros veikėjus, prisidėjusius prie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais.

Atminimo ženklai įteikti režisieriui Daliui Abariui, kompozitoriui Kiprui Mašanauskui, dirigentui Modestui Pitrėnui, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriui Osvaldui Daugeliui, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinei direktorei Rūtai Prusevičienei ir kitų prisidėjusių institucijų atstovams.

Prezidentės teigimu, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpis buvo puiki galimybė visai Europai pristatyti savo gilias šaknis turinčias tradicijas, šalies kultūrą ir meną.

Anot šalies Prezidentės, Lietuva stebino ES vadovus ir visus europiečius nuo pat pirmųjų šalies pirmininkavimo dienų. Didelį įspūdį paliko subtilus, gilus ir šiuolaikiškas pirmininkavimo atidarymo Vilniuje renginys ir jame skambėjęs K. Mašanausko kūrinys „Sąšauka", pirmininkavimo atidarymo ir uždarymo koncertai Briuselyje, Belgijos Gento dailės muziejuje atidaryta didžiausia iki šiol užsienyje eksponuota M. K. Čiurlionio darbų paroda. Lietuvoje buvo surengta ne viena konferencija gvildenusi visai Europai aktualias kultūros ir kultūros paveldo problemas.

Per visą pirmininkavimo laikotarpį Lietuvos menininkai surengė apie 500 renginių visoje Europoje. Lietuvos žymiausių menininkų pavardės puikavosi ir puošė festivalių plakatus - didžioji dalis Briuselyje vykusių kultūrinių renginių buvo įtraukti į svarbiausių tarptautinių festivalių programas.

Pasak Prezidentės, Lietuva įrodė kūrybines šalies galimybes bei stiprias europietiškos valstybės tradicijas. Lietuvos kūrėjai dar kartą patvirtino visai Europai, kad visuomet buvome ir esame svarbi kultūrinės Europos dalis.

Šalies Prezidentė Lietuvos nacionaliniame muziejuje taip pat apžiūrėjo pirmą kartą rengiamos respublikinės tradicinių sodų parodos „Sesė sodų sodina" ekspoziciją. Rengiantis pirmininkauti ES Tarybai, kaip simbolis, įprasminantis ES šalių santarvės ir stabilumo siekį, buvo pasirinkti būtent šie tradiciniai iš šiaudų pinti sodai.

Nuotraukos: R. Dačkus

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.21 12:46

Atgal