Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos regionų gerovę kuria išsilavinę ir aktyvūs gyventojai

2014-06-30

Pirmadienis, birželio 30 d. (Dieveniškės). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Šalčininkų rajone, Dieveniškėse, kur įteikė profesinio mokymo pažymėjimus 50-osios Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos laidos mokiniams. Prezidentė taip pat su Dieveniškių krašto ir Šalčininkų rajono savivaldybės atstovais aptarė regiono problemas, apžiūrėjo Dieveniškių istorinio regioninio parko muziejaus ekspoziciją.

Įteikdama profesinio mokymo pažymėjimus Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos mokiniams, Prezidentė pabrėžė, kad profesinis išsilavinimas jaunuoliams atveria duris į savarankišką ateitį, taip pat suteikia galimybę prisidėti prie savo regiono gerovės kūrimo, tradicinių amatų atgaivinimo.

„Kiekvieną regioną stiprina ir gerovę kuria pirmiausia jo gyventojai. Vietos valdžia, verslininkai, išsilavinęs ir profesiją įgijęs jaunimas, mokytojai ir kultūros darbuotojai - kiekvienas savo pastangomis turi prisidėti prie to, kad regionas vystytųsi ir čia gyvenančių žmonių gyvenimas gerėtų. Dieveniškės gali tapti savo krašto kultūros, turizmo ir verslo vystymosi centru", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė, susitikusi su Dieveniškių krašto ir Šalčininkų rajono savivaldybės atstovais, pabrėžė, kad būtina stiprinti šio regiono ekonomiką. Susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdislavas Palevičius, Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė Ilona Šedienė, Dieveniškių A. Mickevičiaus vidurinės mokyklos direktorė Danuta Anichovskaja, Dieveniškių „Ryto" vidurinės mokyklos direktorė Lolita Mikalauskienė.

Pasak Prezidentės, labai svarbu, kad į rajoną būtų pritraukiama kuo daugiau investicijų. Investicijos paskatintų darbo vietų kūrimąsi ir padėtų spręsti nedarbo problemą. Šiuo metu visame Šalčininkų rajone darbo neturi 10,8 proc. gyventojų, o Dieveniškėse - net 17 proc. gyventojų.

Šalies vadovė pabrėžė, kad ir vietos verslas turėtų prisidėti prie šio regiono ekonomikos stiprinimo. Prezidentė paskatino vietos verslininkus glaudžiau bendradarbiauti su Dieveniškių technologijų ir verslo profesine mokykla, investuoti į mokinių mokymo įrangą, kuri šiuo metu jau yra pasenusi. Pasak Prezidentės, Švietimo ir mokslo ministerija turėtų daugiau dėmesio skirti profesiniam mokymui regionuose, kuriuose yra didelis nedarbas.

Dieveniškių istorinio regioninio parko muziejuje apsilankiusi Prezidentė atkreipė dėmesį į Dieveniškių krašto kultūrinį išskirtinumą - šiame krašte sugyvena skirtingų tautybių žmonės, yra daug unikalaus paveldo. Nuo seno šio krašto žmonės saugojo ir puoselėjo savo papročius, tikėjimą. Muziejuje sukaupta ir eksponuojama Dieveniškių etnografijos ir amatų ekspozicija atspindi šio krašto plėtotų amatų įvairovę. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.30 10:48

Atgal