Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos regionus stiprina žmonių bendruomeniškumas

2015-05-28

Ketvirtadienis, gegužės 28 d. (Čekoniškės). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus rajone, Čekoniškėse, kur apžiūrėjo sėkmingai įgyvendintus infrastruktūros projektus. Vienas jų – neseniai įrengta vaikų žaidimo aikštelė, kuria naudotis gali visi miestelio gyventojai. Čekoniškės yra daugiatautis miestelis, kuriame gyvena lietuviai, lenkai ir kitų tautybių žmonės.

„Įvairių tautybių Čekoniškių žmones jungia bendras tikslas – kurti gražią kaimynystę. Gyventojų dialogas pirmiausia užsimezga kasdienybėje. Tad kuo daugiau tokių erdvių kaip ši žaidimų aikštelė, tuo daugiau galimybių žmonės turės stiprinti savo bendruomenę, prisidėti prie draugiškos aplinkos kūrimo ir savo regiono vystymosi“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad sėkmingas šios žaidimų aikštelės įrengimas rodo, kad rajone yra atsižvelgiama į žmonių poreikius, investuojama į jiems reikalingą infrastruktūrą ir sugebama sėkmingai pasinaudoti ES parama ir savo finansiniais resursais. Per pastaruosius kelerius metus Vilniaus rajone įrengtos 47 panašios vaikų žaidimo aikštelės.

Vilniaus rajonas yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga. Per pastaruosius 10 metų jų padaugėjo 7,6 procento. Tai viena iš Lietuvos savivaldybių, turinti mažiausią skolų naštą.

Pasak Prezidentės, labai svarbu, kad į rajoną ir toliau būtų pritraukiama kuo daugiau investicijų ir būtų efektyviai naudojama ES parama. Investicijos ir paramos panaudojimas pagerins žmonių gyvenimo kokybę ir sustiprins visą regioną.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.28 12:55

Atgal