Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos saugumo užtikrinimui – visokeriopa sąjungininkų parama

2014-04-26
Šeštadienis, balandžio 26 d. (Šiauliai). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dalyvavo sutinkant Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų karius. NATO sąjungininkė Sausumos pajėgas į Lietuvą pratyboms atsiuntė reaguodama į regionui iškilusias grėsmes dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje. 
 
Po Prezidentės pokalbių su JAV Prezidentu B. Obama ir viceprezidentu J. Bidenu, į Lietuvą iki metų pabaigos atsiųsta 150 JAV karių. Ši kuopa kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis vykdys pratybas ir kartu treniruosis stiprindami šalies karių kovinį pasirengimą, tobulins kolektyvinės gynybos įgūdžius bei tarpusavio gebėjimą veikti kartu iškilus realiai grėsmei.
 
Šalies vadovė pabrėžė, kad JAV karių atvykimas rodo, jog nesame vieni prieš nenuspėjamą kaimyną, o Lietuvos laisvė ir saugumas yra svarbūs mūsų partneriams.
 

„Tai labai svarbi diena Lietuvai. Iškilus grėsmei matome savo tikruosius draugus. JAV karinių pajėgų buvimas Lietuvoje prisideda prie visų mūsų saugumo. Atgraso tuos, kuriems svetimos mūsų vertybės, kurie kėsinasi į stabilumą Europoje ir taiką regione. Veikdami kartu su amerikiečiais tobulinsime savo karinį pasirengimą ginti Tėvynę ir visus Lietuvos piliečius. Viskas, ko šiandien Lietuvai reikia, slypi jūsų, sausumos pajėgų, šūkyje - „Vienybėje jėga, tikėjime - pergalė!" - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, konkreti ir greita pagalba bei sustiprintos pajėgos Baltijos šalyse ir Lenkijoje - įrodymas, kad sąjungininkai rimtai ir atsakingai vertina grėsmes mūsų regiono saugumui bei tęsi savo įsipareigojimus.

Šalies Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva jau užsitikrino visokeriopą sąjungininkių pastiprinimą. Šiuo metu oro policijos misiją vykdo 10 Šiauliuose dislokuotų JAV naikintuvų, Baltijos jūroje užduotis vykdo NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupė, šiandien dislokuotos ir sausumos pajėgos.

Operatyviai reaguodami į prašymą dėl didesnio NATO pajėgų aktyvumo regione, sąjungininkai į Baltijos šalis ir Lenkiją pratyboms iš viso siunčia apie 600 karių.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.26 09:43

Atgal