Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos stiprybė - veiklūs ir išradingi žmonės

2010-04-06

Antradienis, balandžio 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsia darbo vizitus po Lietuvą. Balandžio 7 d. šalies vadovė lankysis Suvalkijoje. Susitikusi su kaimo bendruomenių atstovais ir vietos ūkininkais šalies vadovė aptars vietos bendruomenių, ypač kaimiškųjų, įtaką valstybės gyvenimui, būtinybę palaikyti iniciatyvius šalies gyventojus, skatinti bendruomeniškumą ir užtikrinti kuo palankesnes sąlygas aktyviems žmonėms pasinaudoti ES parama.

Prezidentės teigimu, vietos bendruomenės yra ta jėga, kuri gali įsukti permainas visoje šalyje, todėl jų iniciatyvos turi sulaukti deramo dėmesio ir palaikymo.


„Visoje Lietuvoje gausu pavyzdžių, kaip susitelkę, veiklūs ir atsakingi žmonės, nelaukdami paraginimo ir nesitikėdami jokio atlygio, randa greitus sprendimus, kaip padėti vieni kitiems. Aktyvūs žmonės ir unikalios idėjos turi būti pastebėtos ir tapti pavyzdžiu, kaip gali pasikeisti gyvenimas, jeigu ne dejuosime, o sutelktai dirbsime ieškodami išeičių ir sprendimų", - teigia Prezidentė.


Bendruomeniškumui skatinti, pasak šalies vadovės, deramą dėmesį privalo skirti ir Vyriausybė, ir vietos valdžia. Ypač svarbu, kad aktyvioms bendruomenėms būtų užtikrintos galimybės pasinaudoti ES teikiama parama. ES parama kasmet siekia beveik ketvirtį Lietuvos metinio biudžeto. Prezidentės teigimu, tai akstinas susitelkti ir pradėti veiklą. Tačiau, pasak Prezidentės, ES parama nebus amžina, todėl bendromis valdžios ir pačių žmonių pastangomis reikia ja pasinaudoti šiandien.

Kovo mėnesį šalies vadovė lankėsi Dzūkijoje, kur su Alytaus regiono verslininkais, darbo rinkos mokymo centro ir vietos valdžios atstovais aptarė, kaip skatinti šalies gyventojų verslumą, kurti naujas ir išsaugoti jau esamas darbo vietas.


LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizito Suvalkijoje programa
2010 m. balandžio 7 d.

10:00-11:30 - Prezidentė susitiks su Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo kaimo bendruomene (Antanavo bendruomenės namai, Bagotosios g. 4-4)

12:00-13:00 - Prezidentė susitiks su Vilkaviškio r. ūkininkais (Vikaviškio r. Gižų bendruomenės centras)

14:00-15:30 - Prezidentė susitiks su Vilkaviškio r. kaimo bendruomenių sąjungos atstovais (Vilkaviškio r. Gražiškių bendruomenės namai, Sudūvos g. 23)


15.30-16.00 - Prezidentės spaudos konferencija (Gražiškių bendruomenės namų mažoji salė, Sūduvos g. 23.)

16:15-17:30 - Prezidentė lankysis Jono Basanavičiaus gimtinėje (Basanavičynėje) (Vilkaviškio r. Bartninkų sen. Ožkabalių II kaimas)

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.06 13:54

Atgal