Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos užsienio politika stiprina šalies saugumą

2015-12-03

Ketvirtadienis, gruodžio 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetų nariais. Susitikime aptarti svarbiausi Lietuvos užsienio politikos klausimai, valstybės saugumo užtikinimas, kalbėta apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje.

Pasak Prezidentės, geopolitinė padėtis mūsų regione išlieka sudėtinga, todėl su Aljanso sąjungininkais toliau bus nuosekliai stiprinamas Lietuvos ir Baltijos valstybių saugumas.  

2016 m. Varšuvoje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Lietuva drauge su kitomis regiono valstybėmis sieks ilgalaikio NATO sąjungininkų karių ir karinės technikos dislokavimo mūsų regione, reguliaraus gynybos planų atnaujinimo, Baltijos šalių oro erdvės apsaugos stiprinimo.

Prezidentės teigimu, Lietuvos parlamentinė diplomatija – svarbus įrankis prisidedant prie ES saugumo strategijos formavimo ir vieningo geopolitinių iššūkių vertinimo.  

Prezidentė su komitetų atstovais kalbėjosi ir apie Lietuvos energetinio saugumo užtikrinimą. Artimiausiu metu Lietuva turės spręsti šalies elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa uždavinį. Tai – paskutinis žingsnis užtikrinant mūsų šalies energetinį saugumą ir pilną integraciją į ES energetikos rinką.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.12.03 15:15

Atgal