Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Minimas Prezidento institucijos 95-metis

2014-04-04

Penktadienis, balandžio 4 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi istorinėje Prezidentūroje, kur dalyvavo Prezidento institucijos 95-mečio minėjime ir apdovanojo istorinių žinių turnyro nugalėtojus.

Prezidento institucijos jubiliejui skirtame turnyre varžėsi moksleiviai iš Kauno Antano Smetonos, Ukmergės Antano Smetonos, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus, Kaišiadorių Algirdo Brazausko ir Raseinių Jono Žemaičio gimnazijų.

Prezidentė finalinio žinių turnyro dalyviams uždavė klausimus apie Prezidento institucijos istoriją ir reikšmę valstybei, rinkimus, institucijos kaitą tarpukariu ir po nepriklausomybės atgavimo.

Pasak Prezidentės, jaunoji karta, prisiliesdama prie Lietuvos istorijos, daugiau sužinodama apie mūsų valstybingumo raidą ir iškilius šalies veikėjus, padeda išsaugoti gyvą istorinę atmintį ir skatina pasididžiavimą savo šalimi.

Po turnyro Prezidentė kartu su gimnazistais apžiūrėjo parodą „Varnas varnui akies nekerta? Lietuvos politikai ir visuomeninis gyvenimas Adomo Varno (1879-1979) kūryboje", skirtą Prezidento institucijos jubiliejui.

1919 m. balandžio 4 d. Antanas Smetona buvo išrinktas pirmuoju Lietuvos Valstybės Prezidentu. Balandžio 6 d. iškilmingame Lietuvos Valstybės Tarybos posėdyje išrinktasis Prezidentas prisiekė Konstitucijai. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.04 12:15

Atgal