Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Mokytis būti kariu – sunkus, bet garbingas pasirinkimas

2015-09-01

Antradienis, rugsėjo 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo mokslo ir žinių šventėje Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur drauge su kariūnais paskelbė naujų mokslų metų pradžią. Iškilmingoje ceremonijoje taip pat buvo inauguruotas naujasis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Raimundas Matulis.

Pasak Prezidentės, atnaujinus privalomąją karo tarnybą ir siekiant skubiai užpildyti karinius dalinius, būtina intensyviai ir kokybiškai ruošti naujuosius karininkus, gebančius vadovauti stiprėjančiai Lietuvos kariuomenei.

„Kario profesija geriausiai įprasmina pasiryžimą ginti savo Tėvynę ir saugoti mūsų valstybės laisvę. Didžiuojamės, kad pasirinkote sunkų, tačiau garbingą kario kelią. Nuo Jūsų priklausys Lietuvos kariuomenės ateitis ir mūsų visų saugumas. Todėl būkite patys geriausi“, – kalbėjo Prezidentė.

Prezidentės teigimu, būsimieji krašto apsaugos lyderiai turi būti pavyzdys visiems Lietuvos kariams savo išsilavinimu, kompetencija ir atsidavimu Tėvynei. Todėl kariūnų studijos turi atitikti aukščiausius NATO šalių karo akademijų standartus – nuo to priklauso ir mūsų žmonių saugumas, ir valstybės patikimumas.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje studijuoja 210 kariūnų. Šiemet čia studijuoti priimti 65 jaunuoliai, iš jų – 11 merginų. Pernai į akademiją studijuoti buvo priimti 69 kariūnai, 2013 metais – 68, 2012 metais – 60. Pastaruosius keletą metų į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją studijuoti įstoja vis daugiau jaunuolių iš savanorių ir šaulių gretų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.09.01 11:47

Atgal