Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Narystė Europos Sąjungoje sustiprino Lietuvą

2014-05-06

Antradienis, gegužės 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Seimo plenariniame posėdyje, skirtame Lietuvos narystės ES dešimtmečiui paminėti. Savo kalboje Prezidentė pabrėžė, kad prieš dešimt metų Lietuvos žengtas istorinis žingsnis įstoti į ES buvo teisingas.

„Tikėjimas Lietuva - svarbiausia, ką davė mums šis, vertybiškai naujas mūsų valstybės gyvenimo etapas. Pirmasis Lietuvos dešimtmetis Bendrijoje atvėrė mūsų žmonėms tikrai dideles galimybes, ir mes gebėjome jomis pasinaudoti. Sparčiai modernizuojame savo ekonomiką, stipriname verslą, geriname sąlygas užsienio investicijoms, įgijome daug draugų ir patikimų sąjungininkų visame pasaulyje. Dešimt sėkmingų metų Europos Sąjungoje - visų Lietuvos žmonių laimėjimas", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad šis Lietuvos pasirinkimas įgauna naują prasmę matant šiandieninius įvykius Ukrainoje. Ten už europinio pasirinkimo teisę žmonės kovoja savo gyvybėmis. Ten šį jų pasirinkimą bandoma užgniaužti.

Pasak Prezidentės, per dešimt narystės metų Lietuva labai sustiprėjo ir įsitvirtino Europoje. Lietuvos vardas per šiuos metus jau ne kartą skambėjo tarp Europos geriausiųjų ekonomikos, sporto, inovacijų, investicijų ir kitose srityse.

Narystė ES suteikė lietuviams galimybę nevaržomai judėti, keliauti, įsidarbinti ir mokytis bet kurioje Bendrijos šalyje. Narystė ES padeda spręsti ir Lietuvos energetinio saugumo iššūkius. Pasinaudodama ES finansine parama ir patirtimi, Lietuva tampa augančia ir stabilia, skaidria ir konkurencinga, saugia ir Europoje gerbiama gerovės valstybe.

Prezidentė pakvietė visus ir toliau stiprinti Lietuvą išnaudojant bendrystės Europoje galimybes. Tai galima padaryti užtikrintai puoselėjant laisvę, saugumą ir gerovę.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.06 09:09

Atgal