Prezidentė Dalia Grybauskaitė

NATO pratybos stiprina regiono saugumą

2014-11-13

Ketvirtadienis, lapkričio 13 d. (Švenčionių rajonas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Generolo Silvestro Žukausko poligone stebėjo NATO pratybas „Geležinis kardas 2014", kuriose dalyvauja daugiau nei pustrečio tūkstančio karių ir 300 įvairių kovos mašinų iš 9 Aljanso valstybių. Tai vienos didžiausių pratybų, kurios vyko šiemet Lietuvoje.

Pratybų tikslas - stiprinti Lietuvos ir Baltijos šalių apginamumą, gerinti sąjungininkų karių gebėjimus kartu atlikti kovines užduotis ir tinkamai pasirengti įvairiems kariniams scenarijams. Pratybų metu taip pat tikrinama kariuomenės parengtis dalyvaujant NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) budėjime.

„Vieningo ir stipraus NATO pagrindas yra kolektyvinė gynyba. Velso viršūnių susitikime sutarta dėl konkrečių kolektyvinės gynybos priemonių Baltijos šalims. Šios pratybos yra puikus įrodymas, kad mūsų saugumui NATO skiria ypatingą dėmesį ir imasi konkrečių veiksmų jam užtikrinti", - sakė Prezidentė.

Rugsėjį Velse įvykusiame NATO viršūnių susitikime patvirtintas Aljanso pasirengimo veiksmų planas, sutarta atsižvelgiant į kylančias grėsmes nuolatos atnaujinti gynybos planus ir nuspręsta Baltijos šalyse steigti NATO vadavietes. Taip pat bus rengiamos nuolatinės pratybos.

Stiprindamas Baltijos šalių gynybą, NATO jau padidino oro policijos misiją. Šiuo metu Baltijos šalyse oro policijos misiją atlieka 6 Kanados, 4 Portugalijos ir 4 Vokietijos naikintuvai. Lietuvoje vyksta nuolatinė JAV karinių pajėgų rotacija.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva taip pat atlieka visus reikalingus žingsnius savo kariuomenei ir krašto gynybai stiprinti.

 LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.13 00:00

Atgal