Prezidentė Dalia Grybauskaitė

NATO sąjungininkų pratybos didina Lietuvos apginamumą

2015-06-18

Ketvirtadienis, birželio 18 d. (Rukla, Jonavos r.). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Gaižiūnų poligone, Rukloje, stebėjo NATO sąjungininkų pratybas „Kardo kirtis – 2015“, kurių metu buvo vertinamas Lietuvos ir sąjungininkų karių pasirengimas atremti priešo puolimą.

Pratybos „Kardo kirtis“ vyksta visose trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje. Šiemet Lietuvoje jos rengiamos jau 5 kartą ir yra platesnių NATO pratybų „Sąjungininkų skydas“, vykstančių Vidurio ir Rytų Europoje, dalis. „Kardo kirtis“ – didžiausios karinės pratybos Lietuvoje šiais metais, kuriose dalyvauja 3 tūkstančiai karių iš 9 valstybių. Iš viso Vidurio ir Rytų Europoje pratybose dalyvauja 11 tūkstančių NATO karių iš 19 NATO šalių ir 3 šalių partnerių.

Pratybos susideda iš 2 dalių. Lygiagrečiai su lauko pratybomis, Nemenčinėje vyksta karinių štabų pratybos, kurių metu treniruojami gebėjimai vadovauti sąjungininkų pajėgoms mūšio lauke ir gerinama tarpusavio koordinacija.

Lauko pratybos vyksta Gaižiūnų ir Pabradės poligonuose, kur gerinami taktiniai mūšio lauko įgūdžiai. Lietuvos kariai mokosi naudotis moderniausia karine technika. Pratybose dalyvauja rotacinių JAV, Vokietijos ir Portugalijos pajėgų karinė technika – tankai „M1 Abrams“, pėstininkų kovos mašinos „Stryker“ ir „Boxer“, šarvuočiai „Pandur II“ ir „Fuchs“. Taip pat – sraigtasparniai „Apache“, artimos oro paramos lėktuvai „A-10“.

Latvijos Adažių poligone vyksta Baltijos bataliono, kuris nuo 2016 m. budės NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF), vertinimas. Šio bataliono sudėtyje yra Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kuopa.

Pernai rugsėjį Velse įvykusiame viršūnių susitikime NATO šalių vadovai sutarė dėl neatidėliotinų saugumo priemonių NATO partneriams. Šios pratybos yra Velso susitarimų įgyvendinimo pavyzdys.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.18 14:18

Atgal