Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Nauja lyderių karta sukurs klestinčią Europą

2013-09-19

Ketvirtadienis, rugsėjo 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos jaunimo parlamento narius, susirinkusius į pirmą kartą Lietuvoje vykstančią nacionalinę sesiją. Susitikimo metu šalies vadovė atsakė į jaunimo klausimus.

Sesijoje dalyvauja apie 90 aktyvių jaunų žmonių iš Lietuvos ir 9 kitų Europos valstybių. Sveikinimo kalboje Prezidentė pabrėžė, kad jaunų žmonių įsiliejimas į politiką turi pozityvią įtaką Europai ir jos ateičiai.

„Europos politinis gyvenimas netrukus bus formuojamas naujos politikos lyderių kartos. Europos Sąjungai reikia jaunų, demokratiškų, inovatyvių politikų. Jūs, jaunieji europiečiai, turite labai daug įrankių pozityviai įtakai daryti. Kiekvienai sričiai reikia žmonių, atiduodančių visas jėgas tam, ką daro. Svarbiausia tikėti, kad galite pakeisti pasaulį ir galite jį pakeisti į gerą", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Europos jaunimo parlamento diskusijos ir veikla yra labai svarbūs. Aktyvūs jauni žmonės, kuriems rūpi, kas vyksta jų šalyse ir visoje Europoje, prisideda prie gerų pokyčių, gali pasiūlyti naujų idėjų, kaip išspręsti ES kylančias problemas.

Nacionalinė sesija yra 5 dienų renginys. Šis projektas yra Europos Parlamento simuliacija, kuri susideda iš komitetų darbo ir generalinės asamblėjos. Renginio tikslas - leisti patiems dalyviams suprasti, formuoti savo poziciją įvairiais Lietuvą, ES ir visą Europą liečiančiais klausimais.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.09.19 09:06

Atgal