Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pabėgėlių paskirstymą lems solidarumas ir šalių integraciniai pajėgumai

2015-06-26

Penktadienis, birželio 26 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstomi ES migracijos politikos klausimai.

Vadovai, posėdžiavę iki paryčių, sutarė, kad ES migracijos politika turi pirmiausia duoti aiškų signalą, kad nelegali migracija ir prekyba žmonėmis nebus toleruojama. Sutarta nuosekliai didinti pajėgumus kovoje su nelegalia migracija, bendradarbiaujant su tranzito ir pabėgėlių kilmės šalimis, daugiau dėmesio skiriant išorinių ES sienų apsaugai, prekeivių žmonėmis tinklų naikinimui, pabėgėlių grąžinimo ir readmisijos politikai.

Svarstant pabėgėlių perkėlimo tarp ES šalių priemones, buvo sutarta per dvejus metus iš Graikijos ir Italijos perkelti 40 tūkstančių pabėgėlių. Skaičius, skiriamas atskiroms šalims narėms, bus nustatytas remiantis savanoriškais įsipareigojimais ir solidarumo raktu, kurį iki liepos pabaigos sutars ES Vidaus Reikalų Taryba.

Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad Lietuva per dvejus metus galėtų savanoriškai priimti iki 250 prieglobsčio prašytojų. Kiekviena šalis už perkeliamus asmenis gautų finansavimą iš ES Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo. Už vieno pabėgėlio perkėlimą priimančiai valstybei būtų mokama 6 tūkst. eurų vienkartinė išmoka. Iš ES struktūrinių fondų 2014-2020 m. Lietuvai skirta 10,8 mln. eurų prieglobsčio sistemos plėtrai ir pabėgėlių integracijai bei grąžinimui.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.26 08:11

Atgal