Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Padėti žmogui ir visuomenei – svarbiausia teisėjų pareiga

2011-12-22

Ketvirtadienis, gruodžio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjomis paskirtos Eglė Gruodienė ir Justa Raciūtė, Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėjais - Vitalijus Abramovičius, Tomas Venckus ir Laima Ribokaitė, Skuodo rajono apylinkės teismo teisėju - Svajūnas Bliudsukis, Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja - Asta Čebatoriūtė, o Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja - Kristina Serdiukienė.

„Esate jauni ir energingi, todėl kiekvienas iš Jūsų galite sustiprinti teismus ir visiems kartu padėti pakelti pasitikėjimą teismais, teisėsauga ir visa valstybe. Stiprinkite šį pasitikėjimą kvalifikuotu darbu ir išmintingais sprendimais. Visomis teisinėmis priemonėmis padėkite žmogui ir visuomenei", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė teisėjams palinkėjo visada vadovautis Konstitucija, įstatymais ir sąžine.

Tai - pirmieji teisėjai, atrinkti Prezidentės patvirtintos naujos sudėties Teisėjų atrankos komisijos. Lietuvos vadovė kryptingai siekia sukurti skaidresnę ir profesionalesnę teismų sistemą. Prezidentės iniciatyva jau pernai sugriežtinta teisėjų atrankos ir vertinimo tvarka, viešinama visa informacija apie teisėjų atrankas ir joje dalyvaujančius asmenis, sugriežtinta teisėjų egzaminų tvarka, taip pat sustiprinta teismų veiklos ir bylų nagrinėjimo trukmės kontrolė, kurią padeda užtikrinti reali teismų pirmininkų rotacija.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.22 14:39

Atgal